ТНМУ виграв конкурс на реалізацію проекту Програми ЄС Erasmus+ «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe»

За результатами конкурсу 2020 року, оголошеного Виконавчим агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії, Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського реалізовуватиме проект Програми ЄС Erasmus+ «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe – Central Asia Region (BACE)». У ньому також братиме участь Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Проект спрямований на створення або модернізацію освітніх програм у галузі охорони здоров’я і навколишнього середовища, модернізацію врядування закладів вищої освіти та сприятиме зміцненню зв’язків між ЗВО України та інших країн з економічним і соціальним середовищем.

Проєкт «Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe – Central Asia Region (BACE)» («Нарощування академічних можливостей у галузі глобального здоров’я в регіоні Східна Європа / Центральна Азія (СЄЦА)») складається з чотирьох компонентів:

  • Розробка нових навчальних курсів з питань глобального здоров’я.
  • Нарощування потенціалу досліджень у галузі глобального здоров’я.
  • Створення Глобального академічного альянсу з питань охорони здоров’я в регіоні Східна Європа / Центральна Азія.
  • Створення регіональної літньої школи в регіоні Східна Європа / Центральна Азія з глобального здоров’я.

Партнером-координатором ТНМУ у консорціумі ЗВО для грантової пропозиції Erasmus + є Інститут глобального здоров’я Гейдельберзького університету (Німеччина). До консорціуму, окрім Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського та Національного університету «Києво-Могилянська академія» також входять університети Норвегії, Грузії та Казахстану.

Загалом 10 проектів, у яких беруть участь 46 університетів та інших організацій з України, були відібрані на фінансування в розмірі понад 9 млн євро за Програмою Європейського Союзу Erasmus+ задля розбудови потенціалу у галузі вищої освіти. Лише три медичних виші стали переможцями у цьому конкурсі.  ТНМУ в результаті відбору виграв два проекти.  Реалізація проектів розпочнеться з листопада 2020 року або з січня 2021 року.

До проектних команд входять 59 партнерів із 22 країн світу: 34 організації з 15 країн-членів Програми (Австрія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Іспанія, Італія, Литва, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словенія, Фінляндія, Франція) та 25 організацій із 7 країн-партнерів Програми (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Республіка Молдова, Таджикистан).

http://erasmusplus.org.ua/novyny/3048-10-novykh-proiektiv-rozvyvatymut-potentsial-dlia-46-orhanizatsii-v-ukraini-v-mezhakh-prohramy-yes-erasmus.html