Меню Закрити

Науковець ТНМУ ділилася секретами успішного виступу на міжнародних конференціях зі старшокласниками

28 листопада 2020 року завідувач кафедри фармацевтичної хімії Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Лілія Логойда прочитала лекцію на тему «Секрети успішного виступу на міжнародних конференціях» для учнів 9-11 класів, які є учасниками «Школи успіху» за сприяння Фонду Кличко. Організатором локальної школи успіху є Богдан Поляк.

Лілія Святославівна розповіла школярам про програми академічної мобільності KA1 Erasmus+ International Credit Mobility на базі Вроцлавського медичного університету (Польща), Університету Арістотеля (Греція), Університету Поля Сабатьє (Франція) та програми академічної мобільності у відповідності до міжуніверситетських угод на базі Університету Мансури та Хорус Університету (Єгипет), які діють в ТНМУ.

Вона зазначила, що кафедра фармацевтичної хімії нашого університету активно залучає іноземних фахівців у науковий та освітній процес, викладачі кафедри беруть участь у міжнародних конференціях та презентують свої доповіді. Лілія Логойда поділилася досвідом міжнародної наукової співпраці.

Науковець ТНМУ наголосила на тому, що успішний публічний виступ – це коли цікаво не тільки аудиторії, але найперше тому, хто виступає. «Якщо ви будете думати про те, що саме ви хочете донести, тоді знайдуться і правильні слова, і правильна інтонація, тому що ви будете хотіти, щоб вас почули», – дала пораду учням Лілія Святославівна.

Головна мета започаткування і підтримування діяльності «Школи успіху» полягає в активізації молоді і надання більших можливостей для розвитку. Фонд Кличків, аби прискорити позитивні зміни у суспільстві, упродовж 9 років працює з підлітками з усіх регіонів України.

На думку представників фонду, саме у віці 14-15 років людина ухвалює перше відповідальне рішення – чим займатиметься після школи: вступить до університету, знайде першу роботу, започаткує власну справу чи вирушить у навколосвітню подорож. Ці роки вирішальні для формування особистості. Тому важливо, аби оточення підтримувало, додавало впевненості, сприяло особистому вибору.

Щоб стати учасниками «Школи успіху» школярі повинні пройти конкурсний відбір і мати високий рівень мотивації.

Упродовж 10 днів у «Школи успіху» під керівництвом менторів молоді люди вчаться розробляти власні проєкти; відвідують офіси українських компаній і дізнаються про роботу бізнесу, соціальних та комерційних проєктів; проходять тренінги від івент-менеджерів, комунікаційників, фахівців з ораторського мистецтва, мотиваційних спікерів, істориків, молодіжних лідерів та активістів, які діляться своїм досвідом та знаннями; відвідують філософський модуль від The Aspen Institute Kyiv, на якому у форматі діалогу обговорюють питання, з якими стикається молодь у ХХІ столітті – покликання у житті, любов, гідність, щастя, цінності тощо; діляться емоціями і враженнями за день з менторами і членами своєї команди, вчаться працювати в команді.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини з архіву Лілії Логойди.