Меню Закрити

ТНМУ та Університет гуманітарних наук Аккон (Німеччина) започаткували серію вебінарів, присвячених питанням протидії COVID-19 та реагуванню систем охорони здоров’я в Україні та світі

ТНМУ та Університет гуманітарних наук Аккон (Німеччина) започаткували серію вебінарів, присвячених питанням протидії COVID-19 та реагуванню систем охорони здоров’я в Україні та світі

Система охорони здоров’я в Україні перебуває у перехідному періоді і все ще бореться з впливом високих показників неінфекційних, а також інфекційних захворювань. Окрім і без того критичного стану системи охорони здоров’я та недостатньої медичної допомоги, Україна особливо сильно постраждала від пандемії коронавірусу. На теперішній час система охорони здоров’я в Україні знаходиться у важкому економічному становищі та зазнає значного напруження матеріальних і людських ресурсів через високий рівень зараження як у містах, так і в сільській місцевості.

Для мобілізації зусиль вітчизняної та світових систем охорони здоров’я важливою є міжсекторальна та міжінституційна взаємодія з залученням досвіду інших держав та з використанням передових світових практик протидії викликам, що посилилися внаслідок пандемії COVID-19.

З цією метою ТНМУ у співпраці з Університетом гуманітарних наук Аккон (Берлін) та Інститутом досліджень міжнародної допомоги IRIA (Німеччина), який представляють професор Тімо Ульріхс, д-р мед. наук, директор Інституту досліджень міжнародної допомоги, професор Університету гуманітарних наук Аккон у Берліні та Габі Фельдман, координатор проекту та науковий співробітник Інституту досліджень міжнародної допомоги IRIA, Університет гуманітарних наук Аккон, м. Берлін (Німеччина) організували серію вебінарів про коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19 та систему охорони здоров’я в Україні:

22.12.2020 – Аспекти охорони здоров’я та епідеміологія SARS-CoV-2 «Public health aspects and epidemiology of SARS-CoV-2»

27.01.2021 – Діагностика та варіанти лікування COVID-19 «Diagnostics and treatment options of COVID-19»

17.02.2021 – Менеджмент спалаху / епідемії SARS-CoV-2 в Україні «Management of SARS-CoV-2 outbreak/epidemic in Ukraine»

На них будуть представлені матеріали про функціонування систем охорони здоров’я у світі та Україні, а також огляди найкращих практик та результатів, отриманих у стримуванні пандемії COVID-19.

Перший вебінар «Аспекти охорони здоров’я та епідеміологія SARS-CoV-2» було проведено 22 грудня 2020 року з залученням фахівців Львівського регіонального центру громадського здоров’я – Мар’яни Служинської та Христини Пак. ТНМУ представляли науковці кафедр громадського здоров’я та управління охороною здоров’я, загальної гігієни та екології, інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами, функціональної і лабораторної діагностики, анестезіології та інтенсивної терапії, студенти 1 та 2 курсу медичного факультету, які здобувають спеціальність магістра громадського здоров’я, представники аспірантів ТНМУ та студенти наукового гуртка з «Громадського здоров’я та соціальної медицини».

Модератором була д-р мед. наук, професор Ганна Сатурська, завідувач кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я ТНМУ.

Д-р мед. наук, професор Тімо Ульріхс, директор Інституту досліджень міжнародної допомоги, професор Університету гуманітарних наук Аккон, м. Берлін, Німеччина, маючи досвід роботи експертом ВООЗ, виступив із презентацією, в якій навів епідеміологічну динаміку поширення коронавірусу SARS-CoV-2, рівень нових заражень, рівень захворюваності, рівень смертності, особливості тестів на віруси та проведення масових тестувань. Поділився проблемами та отриманим досвідом у проведенні заходів протидії пандемії, моніторингу та нагляду, контролю спалахів, відстеження контактів у світі та країнах Європи, зокрема, у Німеччині.

Христина Пак, економіст Львівського регіонального центру громадського здоров’я не тільки детально проаналізувала епідеміологічну ситуацію поширення пандемії COVID-19 в Україні та, зокрема, в західному регіоні, але й провела порівняльний аналіз епідеміологічних трендів на світовому, національному та регіональному рівнях, вказала на проблеми, з якими стикається система охорони здоров’я в Україні на даний час в умовах протидії коронавірусу (SARS-CoV-2) та пандемії COVID-19.

Галина Цимбалюк, канд. мед. наук, керівник центру симуляційного навчання ТНМУ, експерт МОЗ України за напрямком екстрена медицина, асистент кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ представила презентацію «Особливості надання екстреної медичної допомоги в умовах пандемії Ковід-19», в якій поділилася досвідом надання екстреної медичної допомоги в умовах невизначеності діагнозу у пацієнта щодо COVID-19, створення та проведення он-лайн курсів, майстер-класів для працівників екстреної медичної допомоги як на регіональному, так і на національному рівнях, розробки алгоритму опитування диспетчером пацієнта з підозрою на COVID-19.

Учасники вебінару активно долучалися до дискусій щодо питань вакцинації, проведення масових тестувань, вирішення проблем надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.

Усі учасники вебінару «Аспекти охорони здоров’я та епідеміологія SARS-CoV-2» отримали сертифікати участі.

Наступні заплановані вебінари відбудуться також із залученням провідних фахівців Німеччини:

27.01.2021 – Діагностика та варіанти лікування COVID-19 (Diagnostics and treatment options of COVID-19)

Реєстрація 

 Проф. Д-р мед. Доктор PH Тимо Ульріхс, Університету гуманітарних наук Аккон / ІРІА, Берлін, Німеччина

Доктор Фекрі Дуреаб, науковий співробітник Університету гуманітарних наук Аккон / ІРІА, Берлін, Німеччина

(Prof. Dr. med. Dr. PH Timo Ulrichs, Akkon University/IRIA, Berlin, Germany

Dr. Fekri Dureab, Research Associate Akkon University/IRIA)

17.02.2021 – Менеджмент спалаху / епідемії SARS-CoV-2 в Україні (Management of SARS-CoV-2 outbreak/epidemic in Ukraine)

Проф. Д-р мед. Доктор PH Тимо Ульріхс, Університету гуманітарних наук Аккон / ІРІА, Берлін, Німеччина

Проф. Д-р мед. Андреас Флеммінг, Університету гуманітарних наук Аккон, Берлін, Німеччина

(Prof. Dr. med. Dr. PH Timo Ulrichs, Akkon University/IRIA, Berlin, Germany

Prof. Dr. med. Andreas Flemming, Akkon University, Berlin, Germany)