Меню Закрити

Студенти ТНМУ взяли участь у ІІІ Міжнародному симпозіумі молодих дослідників з глобального здоров’я у Берліні

24-25 березня 2021 року в режимі онлайн студенти магістерської програми з громадського здоров’я взяли участь у ІІІ Міжнародному симпозіумі молодих дослідників з глобального здоров’я (3rd International Young Researchers’ Symposium on Global Health), який відбувся у Берліні (Німеччина) і був організований на базі Університету гуманітарних наук Аккон. Цей виш упродовж тривалого часу є важливим міжнародним партнером Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.

Головні організатори заходу – професор Тімо Ульріхс, д-р мед. наук, директор Інституту досліджень міжнародної допомоги, професор Університету гуманітарних наук Аккон у Берліні та д-р Габі Фельдман, координатор проекту та науковий співробітник Інституту досліджень міжнародної допомоги IRIA, Університет гуманітарних наук Аккон (Берлін) – надали можливість студентам і молодим вченим ТНМУ спеціальності «Громадське здоров’я» продемонструвати результати своїх наукових досліджень на цьому представницькому заході.

ТНМУ представляли:

Ігор Стецюк з доповіддю «Особливості психоемоційного стану кардіохірургічних пацієнтів, яким виконані малоінвазивні доступи» (керівники проф. Теренда Н.О., доц. Петрашик Ю.М.), в якій висвітлив питання якості життя пацієнтів після проведення малоінвазивних кардіохірургічних втручань.

Віктор Репута у своєму виступі «Збагнути COVID-19: колективний імунітет» (керівники доц. Смірнова В.Л., доц. Ліштаба Л.В.) охарактеризував механізм непрямого захисту неімунних індивідів в окремій популяції, а також способи його формування, в тому числі шляхом вакцинації. Також у доповіді були розглянуті ключові концепції колективного імунітету, а також основні параметри, що визначають його поріг, а саме базове репродуктивне число (R0) та ефективне репродуктивне число (Re/Rt); було проаналізовано траєкторії розвитку спалаху інфекційного захворювання залежно від імунного статусу окремого кластеру та продемонстровано загрози для неімунної «наївної» популяції від експозиції нового збудника та розглянуто методику розрахунку порогу колективного імунітету.

Розглянуто  ініціативу з прискорення доступу до інструментів боротьби з COVID-19 (ACT-Accelerator – Access to COVID-19 Tools), також розглянуто  мету та цілі Дорожньої карти з запровадження вакцинації від COVID-19 в Україні. Проаналізовано фактичний темп вакцинальної кампанії в Україні та ймовірність досягнення колективного імунітету від COVID-19 у найближчий час.

Цікавими були виступи молодих науковців з Канади, Німеччини, Гани, Ірану, Уганди, США, Ємену, Росії. Презентації усіх доповідачів викликали зацікавленість слухачів та супроводжувалися дискусіями. Міжнародний науковий захід закінчився обговоренням доповідей та наданням рекомендацій молодим науковцям на панельній дискусії, в якій взяли участь професори та керівники організацій громадського здоров’я та глобального здоров’я з країн-учасників симпозіуму, серед яких завідувачка кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я, д-р мед. наук, професор Ганна Сатурська відмітила наукову новизну та різноманітність тем глобального здоров’я, які висвітлювалися молодими науковцями з великим ентузіазмом, креативним підходом та новими ідеями покращення здоров’я населяння на усіх континентах.

Можливість взяти участь у заході представникам ТНМУ була надана відповідно до угоди про співпрацю між ТНМУ та Університетом гуманітарних наук Аккон (м. Берлін, Німеччина).