У ТНМУ відбувся двотижневий інтенсивний курс віртуальної академічної мобільності

У рамках угоди про співпрацю з Самаркандським державним медичним інститутом (Узбекистан) 15-26 березня 2021 року відбувся двотижневий інтенсивний курс студентської віртуальної академічної мобільності (web academic exchange), в якому за сприяння відділу міжнародних зв’язків та навчально-наукового інституту медсестринства ТНМУ були залучені викладачі Тернопільського та Самаркандського медичних вишів.

Двохтижневий інтенсив включав лекції та двостороннє обговорення сучасних напрямків підтримання, збереження та відновлення здоров’я людини в професійній діяльності медичних сестер, в зв’язку з тим, що саме медична сестра є ключовою ланкою у роботі з пацієнтами, особливо в період пандемії. Проект складався з 10 воркшопів в режимі zoom-конференції.

Активну участь в проекті взяли декан міжнародного факультету Самаркандського державного медичного інституту – Алієв Мансур Абдухалікович, а також начальник навчально-методичного відділу Гаріфуліна Ліля Маратівна.

Під час дискусій був висвітлений сучасний стан проблеми залучення медсестер в практику з використанням міжрівневих колаборацій в щоденній роботі медсестер (проф., д.п.н Ястремська С.О.), важливість створення культури співробітництва між медсестрами та допоміжними службами в клінічних умовах (старший дослідник, доц. Лісничук Н.Є.). Встановлення актуальності наукових досліджень в сестринській справі, розробка робочого процесу для медсестринських досліджень від ідеї до дослідницького процесу були детально обговорені у виступах доц. Данилевич Ю.О. та ас. Даньчак С.В.

Цікавість студентів викликало обговорення моделі професійної медсестринської практики  в системі надання медичної допомоги, як основного ключового компоненту успішної професійної діяльності медсестер за участі доц. Мазур Л.П. та ас. Прокопчук О.В.