Викладачі ТНМУ взяли участь у Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній конференції «Інклюзивна освіта: ідея, стратегія, результат»

8 квітня 2021 року викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ взяли участь у І Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній онлайн-конференції  «Інклюзивна освіта: ідея, стратегія, результат», що відбулася на базі Тернопільського національного педагогічного університету.

Захід відбувся під керівництвом ректора ТНПУ, доктора філософських наук, професора Богдана Богдановича Буяка та керівника інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ, кандидата педагогічних наук, доцента Зоряни Ігорівни Удич.

З вітальним словом виступила голова благодійного Фонду Порошенка, кандидата медичних наук Марина Анатолівна Порошенко.

До заходу активно долучилися викладачі Тернопільського національного медичного університету, зокрема завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, доктор медичних наук, професор Олена Петрівна Венгер привітала учасників конференції та розповіла про особливості надання медичної допомоги і психологічної підтримки учнів, що навчаються за програмою інклюзивної освіти; наголосила на необхідності міждисциплінарної комунікації та проведенні спільної роботи між університетами для вирішення актуальних питань дітей з особливими потребами.

Олена Петрівна наголосила, що кафедра психіатрії, наркології та медичної психології, що знаходиться на базі Комунального некомерційного підприємства «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня» Тернопільської обласної ради, за сприяння генерального директора лікарні Володимира Васильовича Шкробота, активно впроваджує систему реабілітації для дітей з особливими потребами. Дитяче відділення лікарні відповідає світовим вимогам щодо діагностики, лікування, психотерапевтичної, фізіотерапевтичної та педагогічної корекції. Науковий потенціал кафедри та висококваліфіковані лікарі спільними зусиллями можуть якнайкраще допомогти своїм пацієнтам, покращити їхню соціалізацію та якість життя.

Асистент кафедри Тетяна Іванівна Іваніцька поділилася результатами дослідження на тему поширення депресивних розладів та суїцидальної схильності серед учнів, що навчаються за програмою інклюзивної освіти на базі Тернопільських загальноосвітніх шкіл.

Загалом метою проведення конференції була консолідація здобутків впровадження інклюзії у сфері освіти в Україні; популяризація передового інноваційного досвіду надання якісних освітніх послуг особам із порушенням здоров’я, особливими освітніми потребами; об’єднання зусиль фахівців різних спеціальностей зі створення інклюзивного освітнього середовища; визначення перспектив розвитку інклюзивної освіти в Україні та актуальних напрямів науково-методичних досліджень окресленої теми.

Учасники заходу висловлюють щиру вдячність організаторам, зокрема Зоряні Ігорівні Удич, за можливість взяти участь у конференції, обмінятися безцінним досвідом і спланувати вектор розвитку подальшої міжуніверситетської співпраці.

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології ТНМУ.