У ТНМУ встановлено автоматичний зовнішній дефібрилятор

Представники охоронної служби, інженер з техніки безпеки на чолі з комендантом адміністративного корпусу Тернопільського національного медичного університету пройшли вишкіл з базових реанімаційних заходів з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора та зупинки масивної зовнішньої кровотечі з кінцівок. Практичні навички з надання першої допомоги вони здобули і відшліфували під пильним наставництвом асистента кафедри медицини катастроф і військової медицини Ольги Прохоренко, яка є інструктором ERC. Усі учасники вишколу успішно склали іспит на вміння рятувати життя.

Нещодавно в адміністративному корпусі ТНМУ було встановлено автоматичний зовнішній дефібрилятор, турнікет і мішок АМБУ з лицевою маскою і антибактеріальним фільтром.

«Наш університет першим в Тернополі встановив автоматичний зовнішній дефібрилятор. Це пристрій, за допомогою якого можна врятувати життя людини, в котрої раптово зупинилося серце. З кожним може трапитися несподівана зупинка серця через низку причин. За світовими показниками і даними Всеукраїнської ради реанімації, вчасне надання допомоги  рятує життя людини у понад 60% таких випадків. Встановлення цього пристрою в корпусі дає шанс кожному, хто працює, навчається чи просто зайшов у справах, бути врятованим, якщо раптом виникне потреба», – зазначив завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима.

Під час вишколу представники охорони та інших служб адміністративного корпусу навчилися розпізнавати людину в критичному стані, доцільність використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора в тому чи іншому випадку, відпрацювали навички надання першої допомоги.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини автора і Арсена Гудими.