ТНМУ підписав оновлену Велику хартію університетів

Ректор Тернопільського національного медичного університету, професор Михайло Корда нещодавно підписав оновлену Велику хартію університетів, вкотре засвідчивши приналежність нашого вишу до академічної спільноти, яка долає політичні та соціальні бар’єри і формує вектори інтеграції в суспільство, що надає усім громадянам необхідні права і свободи у галузях культури, науки та освіти. Цей документ підтверджує готовність ТНМУ, керуючись положенням хартії, і надалі об`єднуватися в освітньо-науковій діяльності зі світовими вченими. Наш університет у 2015  році приєднався до Великої хартії університетів.

Велика хартія університетів (Magna Charta Universitatum) – це декларація та затвердження основних принципів, на яких повинна базуватися місія університетів, була прийнята та підписана в 1988 році з нагоди 900-ї річниці Болонського університету. Її першим принципом є незалежність: дослідження та викладання повинні бути інтелектуально та морально незалежними від усіх політичних впливів та економічних інтересів. Другий – викладання та дослідження є нероздільними, а студенти прагнуть збагатити розум знаннями та їх кращим пізнанням. Третій принцип визначав університет як місце для вільних досліджень та дебатів, що відрізняється відкритістю до діалогу та відмовою від нетерпимості.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини авторки.