ТНМУ продовжує лідирувати серед медичних вишів України у світовому рейтингу Webometrics

Оприлюднено черговий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics), який відображає діяльність закладів вищої освіти упродовж першого півріччя 2021 року. Рейтинг складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC) при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Розробники оприлюднюють його двічі на рік – у липні та у січні.

https://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine

У новій версії рейтингу Тернопільський національний медичний університет посів друге місце серед медичних вишів України та двадцять перше серед 315 українських закладів вищої освіти. Загалом цього разу представленість у веб-просторі було оцінено для більш, ніж 30 тисяч вишів світу.

Рейтинг Webometrics укладається з 2004 року однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії.

Головною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу.

За твердженням авторів, рейтинг Webometrics, за допомогою незалежних веб-індикаторів та науково обґрунтованої моделі оцінює усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо. Це відрізняє цей рейтинг від інших Інтернет-рейтингів.

При визначенні позиції університету в рейтингу розробники враховують такі показники:

Excellence (or Scholar) (якість або науковість) – кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago за 2013-2017 рр.

Presence (присутність) – кількість сторінок у домені установи (враховуються всі піддомени та типи файлів) відповідно до даних Google.

Visibility (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки університету, яка розраховується за допомогою сервісу аналізу зовнішніх посилань Ahrefs.com та системи аналізу посилань для пошукової оптимізації та маркетингу в Інтернеті Majestic.

Прессекретар ТНМУ Яніна Чайківська.