Візит директора міжнародних наукових та інноваційних програм медичного центру Cedars – Sinai

Директор міжнародних наукових та інноваційних програм медичного центру Cedars – Sinai (Cedars – Sinai Medical Center, Los Angeles, CA, USA) та президент Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (The Association for Regional Cooperation in the fields of Health, Science and Technology – RECOOP HST Association) д-р Шандор Варі 27-28 липня 2021 року відвідав з візитом Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського.

ТНМУ став членом асоціації RECOOP HST у 2019 році. Це міжнародна дослідницька організація, яка проводить дослідження основних актуальних проблем охорони здоров’я (жіноче та репродуктивне здоров’я, серцево-судинні, метаболічні та нейродегенеративні захворювання). Членами організації є цілий ряд університетів та дослідницьких установ Центральної та Західної Європи, а саме: медична школа Університету імені Й. Штросмаєра, медичний факультет Університету Загребу, Університет Спліту (Хорватія); ІКЕМ – Інститут клінічної та експериментальної медицини та Інститут макромолекулярної хімії Чеської Академії Наук (Чехія); медичний факультет Університету Дебрецена, Університет м. Пек та Університет м. Сегед, кафедра фармакодинаміки фармацевтичного факультету Земмельвейського університету, Угорський Університет аграрних наук та наук про життя (Угорщина); Вроцлавський політехнічний університет (Польща); Університет медицини та фармації Карол Давіли (Румунія); Словацький медичний університет та Університет імені Коменського в Братиславі (Словаччина); Інститут біохімії імені О. Палладіна НАН України, Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Тернопільський національний медичний університет імені І. Горбачевського та Медичний центр «Cedars-Sinai» (США). За даними рейтингу кращих шпиталів США Cedars Sinai посів6 місце у 2021-2022 рр. https://health.usnews.com/health-care/best-hospitals/articles/best-hospitals-honor-roll-and-overview

Під час візиту д-р Шандор Варі зустрівся з командою науковців ТНМУ, які виконують гранти від RECOOP асоціації з вивчення пливу пандемії COVID-19 на життя та здоров’я населення Тернопільського регіону. Фінансова підтримка грантів складає коло 75 тис. доларів США.

У шести грантах головними дослідниками виступають науковці ТНМУ:

1. RECOOP # 021 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Гендерні відмінності при хронічному стресі у студентів, спричиненому обмеженням пересування внаслідок пандемії COVID-19» (Тернопіль-Осієк-Вроцлав).
  2. RECOOP # 022 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Дослідження хронічного стресу в SARS-CoV 2 інфікованих серопозитивних пацієнтів та медичних працівників» (Тернопіль-Осієк).
  3. RECOOP # 023 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Вплив COVID-19 на артеріальну гіпертензію у пацієнтів, які приймають інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту (іАПФ) та антагоністи рецепторів ангіотензину (АРАІІ) (Тернопіль-Осієк).
  4. RECOOP # 024 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 Ендотеліальна дисфункція та гіперкоагуляція у перехворілих на COVID-19 (Тернопіль-Львів-Париж-Шегед).
  5. RECOOP Grant # 25 Senior Scientists Grant 2020 – 2021 «Дослідження перехресного гуморального імунітету між коронавірусами, що спричиняють сезонні застуди, та SARS-CoV-2» (Тернопіль-Львів-Париж).
  6. RECOOP Grant # 028 Fusion Grant 2020 – 2021: COVID-19 та коморбідна патологія у вагітних (Тернопіль-Шегед-Пек).

Співпрацюємо як спів-дослідники у грантах :

1. RECOOP # 020 Senior Scientists Grant 2020 – 2022 «Розробка тест-наборів для імуноферментного визначення антитіл до SARS-CoV-2 у слині» (Львів-Тернопіль).
  2. RECOOP FUS Grant # 26 Fusion Grant 2020 – 2021 «Дослідження змін системи гемостазу та глікозилювання факторів згортання після перенесеного COVID-19» (Київ-Дебрецен-Тернопіль).
  3. RECOOP # 027 Young Scientist Research Grant 2020 -2021 «Застосування флуоресцентних оптичних сенсорів для визначення вмісту кортизолу у слині при гострому та хронічному стресі, спричиненому COVID-19» (Вроцлав-Тернопіль).

Під час зустрічі дослідники та президент RECOOP HST Асоціації обговорили проміжні результати проєктів, отримані дані та подальші напрями роботи.

Висловлюємо щиру вдячність RECOOP HST Асоціації за плідну співпрацю та підтримку наукових досліджень.