Кількість поданих заяв від абітурієнтів порівняно з попереднім роком збільшилася

Робота приймальної комісії ще триває, проте вже можна підбивати певні підсумки. Основним результатом високих рейтингів ТНМУ, профорієнтаційних заходів стало збільшення кількості поданих заяв. Незважаючи на те, що цьогоріч приймальна комісія не робила небюджетних конкурсних пропозицій, до конкурсу допущено понад 3900 заяв від абітурієнтів. Торік ця цифра становила 3400. Суттєво на більшість спеціальностей якісний склад вступників не змінився, проте він відчутно зріс на найпопулярнішу освітню програму – лікувальну справу. Так, у 2020-му мінімальний бал рекомендованих на бюджет на цю спеціальність становив 154 бали, у 2021 – 175. Мінімальний прохідний бал рекомендованих зріс на всі спеціальності ТНМУ.

Цього року відповідно до Умов прийому було збільшено до 7 місць держзамовлення на стоматологію, до 12 – на фармацію, до 6 – на фізичну терапію, ерготерапію – плюс одне місце на кожну освітню програму. Медицина та медсестринство залишилися на попередньому рівні – 262 та 30 місць відповідно. Всі ці пропозиції були прийняті та затверджені МОЗ України. За результатами широкого конкурсу на всі пропозиції ТНМУ були рекомендовані абітурієнти, тобто держзамовлення наш університет виконав.

Результат широкого конкурсу показав, що, незважаючи на незначне зменшення кількості заяв від абітурієнтів на основі ПЗСО, зросла популярність нашого університету серед вступників з високим рівнем знань. Значно збільшилася також зацікавленість до всіх спеціальностей ТНМУ серед вступників, які закінчили коледжі або інститути, – всього подано 479 заяв проти 240 у 2020 році.

Кожного року умови прийому приносять суттєві новели, деякі з яких амбівалентні. Подання електронних заяв для вступу на основі диплома молодшого спеціаліста/бакалавра справді розвантажило приймальні комісії. З іншого боку, було важче донести інформацію про опубліковані зразки завдань до підготовки, програми вступних іспитів, про те, що можна відразу приїжджати з оригіналами необхідних документів, щоб після оголошення результатів вступного іспиту подати їх і додатково не їздити. У дні виконання вимог до зарахування доводилося формувати особові справи для таких абітурієнтів «з нуля», тобто на певних етапах приймальна комісія була навантажена нерівномірно, проте і вступники, і працівники залишилися задоволеними результатом роботи.

Однією з новинок 2021 року є зобов’язання ЗВО публікувати рейтингові списки рекомендованих на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб з 9 серпня. Ця норма продиктована датою зарахування бюджетників, після чого їхні заяви на контракт автоматично виключаються з рейтингових списків. Таке нововведення полегшує оцінку шансів для вступу на деякі конкурсні пропозиції, проте дезорієнтує вступників, які, наприклад, не були рекомендовані на навчання за кошти держбюджету станом на 23 липня.

Приймальні комісії медичних вишів уперше цього року робили конкурсні пропозиції з математикою як обов’язковим безальтернативним предметом ЗНО, проте побоювання щодо результатів не справдилися – кількість рекомендованих на лікувальну справу в ТНМУ цьогоріч суттєво зросла – 262 з 262. У 2020 році ця цифра становила 209 рекомендованих на 262 місця максимального обсягу.

Продовжує роботу Освітній центр Крим/Донбас-Україна. Першим результатом стала абітурієнтка з АР Крим, яка успішно склала вступні іспити та зарахована на спеці-альність «Медицина».

Приймальна комісія нагадує, що оригінали документів на контракт приймають до 16 серпня 2021 року.

Ігор ДРАЧ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНМУ.