Учасниця проєкту «Outlook» Марія Маринюк: «Все можливо вдало поєднувати, якщо ти дійсно цього хочеш»

Хобі – це в жодному випадку не марнування часу, мати улюблене заняття корисно! Це допомагає підняти настрій, розширити кругозір, покращити фізичну форму. У проєкті «Outlook» студенти Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського розвивають творче мислення, тренують спостережливість, прокачують надивленість і творчий підхід, знаходять друзів та спільні інтереси.

Марія Маринюк – студентка четвертого курсу, медичного факультету ТНМУ, учасниця команди «Outlook» розповіла, що часто коли читає, гуляє, слухає музику, чи навіть розмовляє по телефону і водночас з’являється бажання щось занотувати, то обов’язково це робить, адже з цього потім виросте цілий текст і байдуже, чи буде він опублікованим, чи залишиться в нотатках.

Життєве кредо: Єдиний шлях, що веде до знання – діяльність. (Б.Шоу)

— Маріє, що Вам найбільше подобається у Вашій професії?

Подобається спілкування з людьми, постійний саморозвиток, розширення своїх знань, ти розумієш, що на твоїх плечах завжди буде лежати велика відповідальність за життя людей, за їх здоров’я і саме вона є рушійною силою йти тільки вперед. На мою думку – це найблагородніша професія, напевно ні що не зрівняється з вдячністю пацієнта до свого лікаря, це найцінніша мотивація.

Що спонукало Вас стати частиною команди «Outlook»?

— Все просто, я завжди люблю знаходитися в русі, я хотіла стати частинкою чогось більшого, а вдалося знайти справжню університетську сім’ю, людей, які підтримають, порадять, допоможуть.

Про що розповідаєте у своїх постах, відеороликах?

— Здебільшого ми робимо тематичні відеоролики до тієї чи іншої події, підтримуємо міжнародні та вітчизняні проєкти. Пости у нас на різні теми, починаючи від вакцин та закінчуючи добіркою книг, порадами щодо фільмів та серіалів, клінічними випадками з практики лікарів.

Які були очікування від проєкту? Чи були страхи й переживання?

— Звичайно я хвилювалась чи візьмуть мене в проєкт. «А чи все правильно я зробила?», – дуже часто запитувала себе на початку, але з часом я зі всіма познайомилася, навчилася пропонувати та підтримувати ідеї, бачити свою картинку та пояснювати її іншим. Мені допомагали, підтримували, згодом, з приходом нових членів команди, вже я стала для них наставником. Я дуже вдячна людям, які повірили в мої сили та дали цей шанс випробувати себе, реалізуватися в проєкті.

Розкажіть про принципи роботи та правила, яких дотримуєтеся Ви та члени команди?

— Наш головний принцип – це вміння працювати в команді, вміння пояснити своє бачення та вислухати інших, вміння творити як в ролі міні-керівника так і в ролі виконавця, вміння звернутися до того, хто підкаже та затвердить твою ідею, вміння бути ініціативним.

Чи важко Вам поєднувати навчання в університеті з роботою в проєкті?

— Я вважаю, що на все знайдеться час, головне – це бажання. Все можливо вдало поєднувати, якщо ти дійсно цього хочеш.

— Чим, на Вашу думку, цікавий та корисний блог для студентів?

— Для студента це корисна платформа, з якої можна дізнатися про важливі події, читати інформацію на медичну тематику, це можливість послухати науковців, тому що не так давно ми започаткували проєкт «Шлях до успіху».

Ми спільно з керівництвом університету організували лекції для наших студентів та усіх бажаючих з видатними лікарями, науковцями, авторами книг, ними стали – Генрі Томас Марш, Ростислав Любомирович Валіхновський, Олег Созонтович Чабан.

— Що порадите нашим першокурсникам?

— Не бійтесь нового, будьте активними в студентському житті, не відмовляйтесь від можливостей! Усі події, що відбуваються у ТНМУ, заслуговують вашої уваги!

Навчіться вчитися та роби це протягом всього життя. Якщо чогось не знаєте – запитуйте. Не соромно не знати, ціль студента- пізнати медицину. Насолоджуйтеся студентством, це золота пора нашого життя!

Журналіст ТНМУ Соломія Гнатишин

Світлини Марії Маринюк.