Меню Закрити

Університетський центр “Європа Схід” та дні Юліуша Словацького

Науково-дослідний центр «Європа Схід» Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського взяв активну участь в проекті діалог двох культур українського і польського народів, що стартував 4 вересня 2021 року у Кременці в музеї Словацького приурочений видатному польському поету демократу і завершився у Варшаві 10 вересня. З нагоди цієї важливої культурно-освітньої події науковим дослідним центром було зібрано круглий стіл в пресцентрі медичного університету, де було обговорено творчіть Юліуша Словацького.

До дійства долучені представники кафедр та університетів , а саме: кафедра української мови професор Вихрущ А.В., кафедра медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання проф. Дідух В.Д., доц. Багрій-Заяць О.А. та доц. Майхрук, кафедра нормальної фізіології та осов біоетики та біобезпеки проф. Вадзюк С. Н.,  кафедра педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін доц. Кадобний Т.Б., кафедра загальної хімії доц.  Кравчук Л.О., кафедра фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання доц. Яворська О.Л., З.В., кафедра первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики сімейної медицини доц. Боцюк Н.Є., деканат іноземних студентів Тернопільського національного медичного університету імені  І.Я. Горбачевського, студентка Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя Аліна Шкурат.

Наступне виїзне засідання відбувалося в родинному місті м. Кременці, зокрема у літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького, де пройшли дитячі роки великого польського поета та провісника свободи польського народу.

Стати ведучою випала честь Надкевич Анастасії студентка ТНМУ, яка задала тон і атмосферу для всіх присутніх. Представившись та привітавшись з усіма гостями та поважними людьми ввела в екскурс по творчості видатного поета Юліуша Словацького.

Щоб ще більше поринути у польсько-українські відносини та доторкнутися до сокровенного нашій увазі був представлений ансамбль « Тернопільські акварелі» польського центру культури і освіти імені Мечислава Кромца. У їхньому неймовірному виконанні прозвучали «Польські квіти», «Варшавський полонез» та «Гей соколи». У залі були присутні голова Польського культурно-освітнього товариства Тернопільської області Петро Фриз та голова Кременецького товариства польської культури Мар’ян Каня.

Після вітального слова та слів подяки організаторам цього заходу заступнику мера м. Кременець Матвіюку М.М. та голові Кременецької РДА Кудлаку В.Я. за хорошою традицією науково-краєзнавчої студії «Терполяни» на згадку про цей день було вручено посібник «Юліуш Словацький і Кременеччина» Бучко Андріаною студентка ТНМУ.

 

Презентація науково-публіцистичної книги «Юліуша Словацького і Кременеччина» в приміщенні Кремнецько-польського товариства Кравчуком Леонідом Васильовичом. Книгу було роздано для ознайомства і вивчення усім охочим.

Після презентації відбувся огляд фотовиставки «Кременець, 30-ті, 40-ві роки». Захоплюючі та старовинні фотографії у чорному-білому стилі привернули до себе найбільше уваги, проте вже зовсім неакуратні рукописи дивували своєю цінністю.

Під сильним враженням залишилися представники польської діаспори, заступник мера м. Кременець Матвіюк М.М. та голова Кременецької РДА Кудлак В.Я, викладачі та студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Я Горбачевського, ансамбль «Тернопільські акварелі», та представниця Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Аліна Шкурат.

По завершенню кожен з нас черпнув трішки духовного, морального та національного з творчості видатного Юліуша Словацького. А також ми зрозуміли наскільки не вивчена та надзвичайно захоплююча історія нашого краю. Тому в подальшому у наших планах розвідати, опанувати та пройнятися історичною спадщиною наших предків.

Модератор центру «Європа Схід» студентка 4 курсу Бучко Андріана.