Фахівці ТНМУ навчали школярів рятувати життя

Уже понад 20 років поспіль у другу суботу вересня відзначають Всесвітній день надання першої допомоги (World First Aid Day). Цьогоріч 11 вересня професійна медична організація Всеукраїнська рада реанімації організувала загально національний просвітницький захід «KIDS_SAVE_LIVES». Упродовж одного дня інструктори Європейської ради реанімації провели 100 курсів у школах в кожному регіоні України та навчили 1000 учнів віком від 12 до 17 років рятувати життя.

Цей захід підтримав Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського в рамках співпраці з Всеукраїнською радою реанімації. Працівники ТНМУ, які є інструкторами Європейської ради реанімації, організували навчально-практичний курс у двох загальноосвітніх школах міста Тернополя та серед членів національної скаутської організації України «Пласт». Своїм досвідом і знаннями поділилися асистенти кафедри медицини катастроф та військової медицини Наргіз Джавадова та Антоніна Черватюк, а також фахівці центру симуляційного навчання ТНМУ «TESIMED» Роман Гук та Анастасія Гудима.

Юні учасники прослухали стандартизований європейський курс з базових реанімаційних заходів (Basic Life Support) від Європейської ради реанімації. Впродовж чотирьох годин вони відпрацьовували практичні навички надання домедичної допомоги постраждалому, а саме вміння перевіряти притомність та дихання, проводити серцево-легеневу реанімацію, звільняти дихальні шляхи від стороннього тіла, користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором.

Інформацію надала Богдана Перевізник.