Меню Закрити

Досягнення та високі показники якості освіти ТНМУ були представлені Днях України у Берліні та Бранденбурзі

16-17 вересня 2021 року у Берліні (Німеччина) відбулися Дні України у Берліні та Бранденбурзі. Захід було приурочено 30-ї річниці незалежності України та 70-річчю з дня заснування Інституту східноєвропейських досліджень Freie Universität Berlin.

Німеччина впродовж багатьох років є надійним і стратегічним партнером України у галузях науки, технологій та інновацій. Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського тісно співпрацює з Університетом гуманітарних наук Аккон (Берлін, Німеччина) та Інститутом досліджень міжнародної допомоги IRIA (Німеччина). Співробітники ТНМУ є учасниками та переможцями програм, які фінансуються та підтримуються DAAD, беруть участь у заходах за підтримки Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини. Важливе місце у розвитку двосторонньої наукової взаємодії на міжсуспільному рівні має ініціатива українських і німецьких вчених, втілена у діяльності Німецько-українського академічного товариства (http://ukrainet.eu/), що входить до Української міжнародної академічної мережі. За підтримки товариства відбувається оперативний обмін інформацією про можливості кооперації та появу стипендій і грантів для реалізації наукових проєктів.

Зліва направо: Gaby Feldman (Akkon University for Human Sciences, IRIA), Оксана Шевчук (ТНМУ), Світлана Шитікова (Національний Еразмус+ офіс в Україні),  Prof. Dr. Timo Ulrichs(Akkon University for Human Sciences).

Конференція пройшла під головуванням професора Theocharis Grigoriadis (Institute for East European Studies at Freie Universität Berlin) за активного сприяння та організації Україно-німецького академічного товариства (The German-Ukrainian Academic Society https://ukrainet.eu/), за підтримки DAAD (Програма Go-East program за кошти Міністерства освіти та науки Німеччини (BMBF). Основний мотив заходу – сприяння німецько-українському академічному співробітництву та побудова міцнішої Європи разом, підтримка розвитку відносин між навчальними та науковими установами Німеччини та України, а також з іншими партнерами в Берлінській/Бранденбурзькій областях.

Дні України у Берліні та Бранденбурзі були організовано з метою ознайомлення студентів, випускників, викладачів та науковців, а також зацікавлену громадськість у Берліні та Бранденбурзі з академічним ландшафтом України, представивши низку успішних проектів німецько-української співпраці та висвітливши можливості фінансування.

Серед спікерів заходу були Ms. Gabriele Hermani, голова Департаменту співпраці з країнами східноєвропейського партнерства, Росії та Центральної Азії, Федерального Міністерства освіти та науки  (BMBF), Dr. Stefan Karsch, Регіональний департамент Центральної та Східної Європи, Міжнародний відділ HU Berlin, Prof. Dr. Timo Ulrichs – Akkon University for Human Sciences, Prof. Dr. Serhii Plokhii, директор Українського дослідницького інституту (Harvard University, USA), Mr. Kai Franke, голова державного відділу зв’язків German Academic Exchange Service (DAAD), Dr. Oksana Seumenicht, Department for Strategic Cooperations & Research Funding, Max Delbrück Centrum for Molecular Medicine (MDC) in the Helmholtz Association/ Managing Director, DUAG та інші.

Спікер – Ms. Gabriele Hermani, голова Департаменту співпраці з країнами східноєвропейського партнерства, Росії та Центральної Азії, Федерального Міністерства Освіти та науки (BMBF).

У рамках конференції висвітлено результати навчальних курсів «Управління інтернаціоналізацією та німецько-українським академічним співробітництвом 2020-2021» (Management of Internationalization and German-Ukrainian Academic Cooperation 2020-2021) та «Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2020–2021» (Leibniz University Hannover, LUH) and “THEA Ukraine” (FH Münster University of Applied Sciences, FH Münster). Ці курси за підтримки DAAD проводяться для закладів вищої освіти України з метою полегшення процесів інтернаціоналізації, починаючи з Internationalization@Home, Curriculum Internationalization, Internationalization of Campus, Internationalization of Research та інші напрями. Програма розроблена для того, щоб надати учасникам глибокі знання про різні аспекти інтернаціоналізації, концепції та стратегії інтернаціоналізації вищої освіти в різних країнах та дати їм змогу керувати відповідними процесами і завданнями, а також сприяти інтернаціоналізації їх університетів. Учасники дізнаються про те, як впоратися з усіма аспектами академічної мобільності та науково-дослідної співпраці, а також як розробити та впровадити відповідну стратегію інтернаціоналізації.

Упродовж візиту було представлено спільноті результати співпраці ТНМУ та Akkon University of Applied Sciences for Human Sciences (Берлін, Німеччина) у галузі охорони здоров’я. Нашими установами проведено серію вебінарів, присвячених питанням протидії COVID-19 та реагуванню систем охорони здоров’я в Україні та світі.

Організовано спільні щорічні міжнародні україно-німецькі симпозіуми «Громадське здоров’я в соціальному і освітньому просторі – виклики в умовах реформування та перспективи розвитку». Третій симпозіум буде проведено 22-23 вересня 2021 року у онлайн режимі.

За програмою, розробленою спільно з фахівцями Університету Akkon за головуванням професора Timo Ulrichs та Gaby Feldman i за їх активної участі, у лекційному процесі у Тернопільському національному університеті проводиться підготовка магістрів в галузі громадського здоров’я (питання профілактики захворювань, зміцнення здоров’я і продовження тривалості життя, менеджмент в охороні здоров’я, епідеміологія). У 2021 році відбувся перший випуск магістрів за спеціальністю «Громадське здоров’я».

copyright: CeDiS/ FU Berlin

У рамках Днів України в Берліні та Брандербурзі поведено фінальний конкурс The 5thUKRAINET PhD Thesis Presentation Contest та обрано переможців.

Другий день заходу закінчився проведенням щорічного засідання DUAG.

Окрема подяка співорганізаторам заходу – Україно-німецькому академічному товариству.