Студенти ТНМУ вчили старшокласників рятувати життя

Перша допомога – це проведення найпростіших заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Карета швидкої допомоги не завжди може перебувати відразу в епіцентрі події і до її приїзду необхідно вміти уникнути трагічних наслідків. Знання основних правил надання першої допомоги постраждалим до прибуття екстрених служб може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

23 вересня 2021 року студенти Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Катерина Марцюк і Павло Мельник, які є волонтерами Товариства Червоного Хреста України, організували практичне заняття з надання першої допомоги для учнів 10-11 класів Тернопільської класичної гімназії. Під час майстер-класу слухачі оволоділи такими навичками:

– принципи надання першої допомоги,

– відновне положення,

– серцево-легенева реанімація,

– дихальна непрохідність (прийом Геймліха),

– зупинка кровотечі.

Гімназисти та вчителі висловили вдячність за пізнавальну зустріч та набуття практичних вмінь надання першої допомоги. Такі заходи дають можливість кожному студенту реалізувати і удосконалити свої навички проведення лекцій та підвищити рівень володіння життєво необхідних навичок. Знання правил надання першої допомоги зможе вберегти від трагічних наслідків! Бережіть себе!