Меню Закрити

Національна ідея гуртує молодь

Науково-краєзнавча студія «Терполяни» та громадська організація Інститут дослідження національної спадщини організували презентацію книги Федора Венжиновича «Нас не зламали (про визвольну боротьбу ОУН- УПА на теренах південної Волині)».У ній розповідається про національно-визвольну боротьбу населення Тернопільщини в 1930-50-х роках. Студенти знайшли в ній цікаві відомості, про що свідчать їх виступи.

Тон задала студентка 3-го курсу медичного факультету  Надкевич Анастасія. Доповідь розпочалась з екскурсу у минуле та вшанування пам’яті загиблим героям.

Більш поглинуто про війну було почуто очима нашої студентки 4-го курсу медичного факультету Бучко Андріаною.

Про Українську Повстанську Армію розповіла студентка 6-го курсу медичного факультету Майхрук Христина.

Про мету, яку ставили за собою організації ОУН та УПА, розповіла студентка 1-го курсу стоматологічного факультету Добрянська Яна.

До слова було запрошено доцента кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Дідуха Валерія Дмитровича, який сконцентрував увагу на особливостях боротьби повстанців на Волинських теренах.

Надкевич Андрій Лонгінович, лікар невролог та кандидат медичних наук, розкрив важливу роль медичної служби повстанської армії ,що є ще не зовсім вивченою сторінкою історією, адже автор був також медиком.

Росоловський Володимир Олексійович, начальник управління з питань соціальної роботи сімейної та гендерної політики протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, продекламував одну з поезій,  а саме «Скажи бабусю чи даремно вмирали повстанці».

Піднесення патріотичного духа та нездоланності українського народу долинули з уст громадського діяча, публіциста та літературознавця Барни Володимира Андрійовича.

В залі панувала піднесена та урочиста атмосфера, що передувала свято Покрови.

Підготувала студентка 6-го курсу медичного факультету Христина Майхрук.