Меню Закрити

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології організувала благодійний захід, присвячений Всесвітньому дню психічного здоров’я

Щороку, 10 жовтня в Україні відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Його проводять, щоб привернути увагу суспільства до важливості психічного здоров’я, турботи про нього, а також необхідності подолання стигми.

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету активно відзначає це свято та організовує низку заходів, присвячених дню психічного здоров’я. У неділю, 10 жовтня 2021 року працівники кафедри, спільно з лікарями-інтернами і студентами кураторських груп, а також за підтримки адміністрації та колективу Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні та центру виховної роботи і культурного розвитку ТНМУ, організували на Театральній площі благодійну акцію «День психічного здоров’я».

  

Метою проведення заходу було підвищення обізнаності населення про проблеми психічного здоров’я та збір коштів для закупівлі діагностичної шкали ADOS, що є «золотим стандартом» для ранньої діагностики аутизму, для дитячого відділення психоневрологічної лікарні.

  

Викладачі кафедри, лікарі-інтерни та студенти медичного факультету у вигляді брошур та інформаційних заміток розповсюджували інформацію про день психічного здоров’я, розповідали про найпоширеніші психічні порушення, шляхи їх профілактики та лікування, а також провели діагностику депресивних розладів, тривоги та стресу серед населення.

  

Протягом заходу лікар-інтерни провели для бажаючих три лекції на тему «Що таке тривога і як з нею боротися?», «Емоційний інтелект» та «Професійне вигорання».

  

Для найменших учасників організатори влаштували інтерактивні ігри та арт-терапію.

  

Під час акції був проведений благодійний аукціон з виробами пацієнтів психоневрологічної лікарні, до якого активно долучилися тернополяни. Вилучені кошти (на суму 6277 грн.) було передано дитячому відділенню Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні.

      

Багато хто вважає, що психічне здоров’я – це відсутність психічних захворювань, але насправді – це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал і справлятися зі щоденним стресом.

Психічне здоров’я кожного, насамперед залежить від нього самого і його близьких. Завдання кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії чи емоційної нестійкості.

У такий насичений емоціями день, хочеться сказати спасибі тим лікарям, які допомагають людям з психічними проблемами залишатися при своєму розумі, коли ті виходять з себе. 10 жовтня – спільне свято, коли про психічне здоров’я говорять серйозно. Перед душевною недугою всі рівні – успішні бізнесмени і небагаті робочі, відомі особистості та звичайні люди.

  

Давайте будемо дбати про своє психічне здоров’я, а також підтримувати тих, від кого відвертається суспільство через його проблеми.

Запрошуємо усіх бажаючих також долічитися до благодійної акції, підтримавши діток, що страждають розладами аутистичного спектру: