Меню Закрити

Професор ТНМУ взяла участь у Всесвітньому конгресі з трихоскопії «Hair and Nail and Anti-aging 2021»

9-11 жовтня 2021 року у місті Соренто (Італія) відбувся Всесвітній конгрес з трихоскопії, захворювань волосся та нігтів, у якому брала участь професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами ТНМУ Світлана Галникіна.

Потрібно зазначити, науковий напрямок трихоскопії є дуже молодим, лише декілька років тому дерматологи почали вивчати захворювання волосся та волосистої частини голови за допомогою сучасних оптичних приладів – трихоскопів. Це значно полегшило і спростило діагностику дерматозів, локалізованих на шкірі голови та волосся. Започаткувала цей напрямок у дерматології польский професор Лідія Рудницька, яка є авторкою першого у світі атласу з трихоскопії.

Наукова програма конгресу відрізнялася високим рівнем інформативності, спікери з різних куточків світу ділилися своїм досвідом щодо діагностики, трихоскопічних особливостей захворювань шкіри голови, нігтів та волосся. Безперечно особливу зацікавленість викликали клінічні випадки різноманітної патології, зокрема різних видів облисіння. Окреме секційне засідання було присвячено питанням дитячої трихології, де було розглянуто проблеми трихотіломанії, появи сивини у дитячому віці, транзиторних втрат волосся у дітей. Окрім класичних доповідей, також можна було взяти участь у практичних воркшопах та майстер-класах з діагностики захворювань волосся та волосистої частини голови та нігтів.

Також багато уваги було присвячено лікуванню себорейного дерматиту та інших дерматозів волосистої частини голови. Нами була представлена постерна доповідь на тему «Порівняльні характеристики комбінованих методів лікування себорейного дерматиту».

Під час відвідування виставки можна було побачити багато новітніх технологій у тому числі сучасне діагностичне обладнання з використанням штучного інтелекту.

Особливу зацікавленість практикуючих дерматологів-трихологів викликали можливості регенеративної медицини у відновленні волосся, а також роботизованої методики пересадки волосся.

Завдяки чудовому ландшафту півострів Соренто став одним з найвідоміших туристичних курортів Італії. Це яскрава палітра всіх можливих кольорів і смаків, неймовірні панорами узбережжя, від яких перехоплює дух.