Меню Закрити

Святкування козацької Покрови в ТНМУ

День Покрови, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями за живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків.

Традиційно викладачі кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків 16 жовтня 2021 року дистанційно за допомогою програми MS Teams провели виховний захід з студентами нормативного терміну навчання кураторських груп 1-5 курсів з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників і захисниць України, Дня українського Козацтва та 79- річчя з дня заснування УПА.

Мета виховного заходу була спрямована на формування зацікавленості студентів до історичного минулого українського народу, славного українського козацтва, Запорозької Січі, гетьманів, воїнів УПА, сучасних захисників України; виховання високих моральних цінностей, зокрема патріотизму, гуманізму, милосердя; розвиток базових гнучких навичок (soft skills): вміння презентувати та виступати публічно, ефективно комунікувати в групах, вміння розповідати історії тощо.

Оскільки у цей день 14 жовтня українці відзначають чотири величних свята, план проведення виховного заходу включав у себе відповідну історичну інформацію і цікаві інтерактивні квести за чотирма напрямками.

Після привітальних слів і хвилинного відео, присвяченого Дню захисників і захисниць України, організатор заходу доцент Олена Покотило надала слово студентці ФФ-205 групи Каріні Савич, яка за допомогою презентаційних матеріалів ознайомила присутніх з історичними витоками внашування Покрови Пресвятої Богородиці.

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язана з ідеями захисту від ворогів, що було провідним чинником заснування козацтва. Відтак студентка ФФ-401 групи Олександра Алещенко (куратор – доц. Антоніна Денис) презентувала доповідь на тему «Українське козацтво. Особливе місце в історії України».

Занурення присутніх в атмосферу козацьких переживань на їх шляху до перемоги перед ворогами дозволив здійснити креативний виступ студента ФФ-501 групи Андрія Коваля (куратор – доц. Юлія Равлів), який напам’ять продекламував молитовне звернення «Борони Ти мене, Богородице, Щоби я не потрапив в полон» воїна-новобранця в авторській пісні «Хтось тай вродиться з нас нещасливий» (І. Чернюк, А. Чернюк). Необхідно визнати, що актуалізований марш, який був написаний ще у 1989 р. під впливом високого ідейно-тематичного регістру козацького епосу, є алюзією до історичних реалій не тільки героїчного минулого, але й сьогодення нашої вітчизни.

З метою заохочення присутніх до активності під час виховного заходу, а також визначення сміливих, кмітливих і ерудованих студентів, було проведено низку цікавих вікторин-змагань. За результатами кількості правильних відповідей та їх повного обґрунтування журі обрали переможців конкурсів, яким були вручені символічні подарунки.

Наступна частина виховного заходу була присвячена інформаційному повідомленню про одну з найбільш суперечливих сторінок історії України – передумови і особливості заснування Української повстанської армії, метою існування якої було знищення ворога та створення незалежної української держави в її історичних територіальних межах.

Під час заходу прозвучало ще одне поетичне слово «Українонько, доле моя» (слова В.Даника) у неперевершеному виконанні студентки ФФ-403 групи Діани Сядачка (куратор – доц. Галина Козир), присвячене сучасним синам і донькам України, які захищають українські кордони.

Родзинкою заходу стала талановита студентка Товтин Світлана (за рекомендацією доц. Мар’яни Демчук), яка надзвичайно чуттєво виконала сучасну композицію Андріани «В нашому серці», що прославляє наших захисників на тимчасово окупованих територіях України.

 

Шануймо Україну-неньку, вивчаймо її історію і примножуймо її славу!

Слава Україні! Героям Слава!

 

Підготувала інформацію доц. Олена Покотило.

Світлини доц. Олени Покотило