У ТНМУ відбулася передача унікальних каменів зі Святої Землі

У Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського 23 грудня 2021 року відбулася передача і освячення унікальних реліквій зі Святої Землі – каменів з місця народження Дівою Марією Ісуса Христа. Цей символ Божого благословення привезли на замовлення Єврейської громади Тернопільської області як подарунок для всіх майбутніх матерів і гінекологів-акушерів Тернопільського краю. Реліквії прибули до Тернопільщини в рамках міжнародного авторського проекту Алекса Штрая «Камінь бажань».

Ініціатор проекту особисто вручив камені ректору ТНМУ, професору Михайлу Корді, директору Кременецького медичного фахового коледжу імені Арсена Річинського Петру Мазуру, директору Чортківського медичного фахового коледжу Любомиру Білику, генеральному директору Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» Віктору Овчаруку.

«Віддавна існує легенда, що у Божої Матері були легкі пологи, які розпочалися на її шляху з Єрусалиму поблизу джерела. На цьому місці спорудили перший в світі храм на честь Пресвятої Богородиці. Відповідно часточка з цієї землі вважається благодатною для усіх вагітних жінок і для тих, хто бажає мати легкі і успішні пологи», – йдеться у поясненні до цих реліквій.

Отець Ігор Драпак, який є священиком УГКЦ і капеланом Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, благословив ці камені.

Алекс Штрай є уродженцем Одеси, подорожував всією Україною та тривалий час жив в Ізраїлі, а сьогодні є членом Єврейської громади Тернопільської області. Як він зазначив, цей проект є його особистою ініціативою, оскільки він упродовж тривалого вивчає історію Святої Землі. Історію християнської церкви. Алекс Штрай додав, що його діяльність розглядається духовними лідерами як благочинна робота у налагодженні тісного міжконфесійного діалогу та співпраці.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.