Студенти ТНМУ навчають цивільних осіб основам домедичної допомоги

Як зберегти життя до приїзду парамедиків – обов’язкове знання кожного українця, а особливо у військовий час. 12 і 19 травня 2022 року студент Тернопільського національного медичного університету Вадим Невідомський організував безкоштовні курси надання домедичної допомоги у селі Вовковиї Рівненської області для всіх бажаючих отримати навики.

Курси відбулися за протоколом САВС. Було продемонстровано, як правильно і в якій послідовності оглядати потерпілого, накладати джгут і турнікет при кровотечах з кінцівок, методику тампонування ран під час кровотеч з вузлових з‘єднань. Також було продемонстровано, як правильно мобілізувати кінцівки при переломах, методику проведення СЛР та надання домедичної допомоги при вогнепальних пораненнях грудної порожнини та травмах ока.

Загальна кількість учасників – 51 особа. Усі були дуже задоволені і отримали важливі знання та навички надання домедичної допомоги постраждалим.