Меню Закрити

Ветеран армії США навчає українських бойових медиків і забезпечує індивідуальними аптечками

До волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету 23 травня 2022 року завітав волонтер, парамедик і ветеран армії США Бреннан Філліпс (Brennan Phillips). Упродовж своєї волонтерської діяльності в Україні від передав чимало потрібних засобів для порятунку життя. До волонтерського центру ТНМУ завдяки йому надійшло 153 індивідуальні аптечки взірця НАТО, а також гемостатики (33), турнікети (33), назофарингеальні трубки у великій кількості.

Бреннан Філіпс отримав бойовий досвід у Сирії та Іраку, де мав нагоду бачити і добре вивчити методи війни, які використовувала російська армія. За його словами, він те саме спостерігає зараз в Україні. Бреннан під час тренінгів для військових лікарів наголошує на тому, що медики, рятувальники, лікарні, садочки і школи були і є головними об’єктами для російських військових. Це своєрідний спосіб терору, покликаний спричинити розпач, дезорієнтацію і паніку. Тому він радить парамедикам чи лікарям не мати на одязі або ще чомусь жодних розпізнавальних знаків, що вони належать до медицини. На думку ветерана США, це збереже життя багатьом.

Бреннан Філіпс часто їздить на передову бойових дій в Україні, забезпечуючи всім необхідним, яке він купує на пожертви. Він зустрів представників іноземного легіону, які свого часу воювали в Сирії. «Мене зовсім не дивує, що серед тих людей, які були в Сирії та Іраку, приблизно 70 відсотків з них опинилися в Україні. Я особисто знаю щонайменше 20 з них. Це просто честь бути частиною цих подій і ветеранської спільноти. Також мені дуже подобається об’єднаність і сміливість українського народу. Це надихає і викликає бажання підтримувати українців», – зазначив Бреннан.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.