Меню Закрити

Гуманітарна місія від Фундації допомоги дітям в Живцю

Директор навчально-реабілітаційного центру, який входить до Фундації допомоги дітям в Живцю (Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu, Poland), лікар Рената Блеха (Renata Błecha) разом з волонтерами Адріаною Войтилою (Adriana Wojtyła) i Гжегожем Мадейчуком (Grzegorz Madejczyk) 26 травня 2022 року особисто привезли до волонтерського центру ТНМУ гуманітарний вантаж, серед 665 кг якого були засоби медичного призначення, ліки, продукти харчування, ковдри і пледи.

Це було придбано за грантові кошти від уряду Республіки Польща. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький (Mateusz Morawiecki) оголосив про можливість реалізовувати дотаційні програми громадськими організаціями, благодійними фондами, які займаються допомогою Україні та українцям. Всі бажаючі керівники НГО і установ мали можливість взяти участь у конкурсі і отримати фінансування. Навчально-реабілітаційний центр Фундації допомоги дітям в Живцю, директором якого є Рената Блеха, також подав проект і отримав фінансування. Один з напрямків діяльності в рамках проекту – це допомога українцям в Польщі, інший напрямок – допомога українцям в Україні. Окрім того, організовують службу психологічної підтримки для тих, хто має психологічні травми внаслідок війни. Також пані Рената бере на лікування і реабілітацію українських дітей з інвалідністю.

«Частину коштів ми спрямували на закупівлю медикаментів для військового госпіталю в Користишеві, а також передали допомогу для переселенців і військових у Фастові. А сьогодні ми приїхали до вас, щоб віддати ліки, засоби медичного призначення, їжу для військових», – розповіла Рената Блеха.

Вона додала, що на початках дуже багато допомагали звичайні громадяни Польщі, які приносили речі, продукти, засоби гігієни. Логістику цієї допомоги забезпечувала професор Дарія Попович.

Ми щиро дякуємо нашим багаторічним партнерам в особі Ренати Блехи та її навчально-реабілітаційного центру, а також польському народу за дуже вагому і безперервну підтримку.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.