Меню Закрити

Стажування аспірантки кафедри медичної біохімії ТНМУ у рамках програми  “Erasmus+ International Credit Mobility Programme KA107 PhD Mobility for Studying»

Протягом п’яти місяців (26.09.2021 – 26.02.2022) аспірантка кафедри медичної біохімії Пак Анастасія Іванівна навчалася в університеті Сантьяго-де-Компостела (Іспанія) у рамках програми «Erasmus+KA107. PhD Mobility for Studying».

Для того, шоб стати учасницею програми, попередньо потрібно було подати у відділ міжнародних зв’язків ТНМУ усі необхідні документи, а саме CV, сертифікат на знання англійської мови В2, мотиваційний лист та Mobility Agreement for PhD. Пройшовши відбірковий тур, мені вдалось отримати нагоду навчатися в університеті Сантьяго-де-Коспостела.

Прибувши до Іспанії, у перший день мобільності відбулась зустріч з координатором ерасмус-офісу, Фатимою Фернандес, яка надала усю необхідну інформацію щодо перебування в університеті та в місті загалом. Того ж дня, проводився інструктаж з техніки безпеки у лабораторіях, з якого надалі, перед початком роботи, потрібно було здати екзамен, у вигляді тестування.

Навчання проводилось на базі спеціального центру досліджень у біологічній хімії та молекулярних матеріалів (СIQUS), під керівництвом професора Хосе Мартінес-Костас та професорки Ліси Кай Буш; та на базі науково-дослідного центру молекулярної медицини та хронічних захворювань (СIMUS), під керівництвом професора Езекіля Альвареса Кастро. За період стажування, найбільшу частину своєї роботи провела з культурами клітин, а саме перещеплюваними клітинними культурами – 3D11, DF1, IC7; та первинними – CEF, HUVEC. Навчилась їхньої підтримки в живильному середовищі та підготовки до різних експериментів.

Протягом всього навчання найчастіше працювала над вивченням структури вірусних білків, дослідження вірусного морфогенезу, вірусних включень та цитоскелета реовірусів. Для цього навчилась використовувати методику «IC-tagging», яка заснована на вірусній здатності утворювати включення – «viral factories». Також за допомогою первинних культур здобула навички культивування вірусу та кількісне його визначення.

Упродовж двох місяців вивчала методику трансфекції з використанням хімічних сполук, а саме поліетиленімін (PEI). Для цього попередньо очищала досліджувані плазміди, для подальшого експерименту. В цій методиці вивчала вплив гіпотонічного розчину на клітинні включення.

Для усіх досліджень, які проводились, необхідно було застосовувати імунофлуоресцентну мікроскопію, що дозволило мені зрозуміти суть її виконання.

Використовувала методику відновлення флюоресценції після фотознебарвлення (FRAP), для дослідження ролі цитоскелета в утворенні та реплікації вірусних включень. Для цього експерименту застосовувала конфокальну мікроскорію.

Зрозуміла суть та здобула навички вестерн-блоту, спектрофотометрії, електрофорезу.

Неодноразово проводила дослідження ендотеліальних клітин в мікрофлюїдних каналах динамічної та статичної моделей. Навчилась засівати мікрофлюїдні канали ендотеліальними клітинами та підключати їх до системи. Для даного експерименту використовувала мікроскопію в реальному часі та отримані зображення, опрацьовувала в програмі «LAX» та «ImageJ».

У вільний час вдалось і поподорожувати та відвідати такі міста як А-Корунья, Понтеведра, Нойя, Фістера, Віго та острови Сіес.

«Erasmus+KA107. PhD Mobility for Studying» – це надзвичайно чудова можливість отримати нові знання, практику та досвід. А також відкрити для себе нові горизонти, поринути в традиції іншої держави та познайомитись з величезною кількістю наздвичайних людей.  Дякуючи цій програмі я здобула нові навички та досвід, який є дуже корисним для мене у подальшому навчанні та викладацькій діяльності,  а нові знайомства, відкрили горизонт для співпраці над новими проектами.

Щиро дякую адміністрації та відділу міжнародних зв’язків Тернопільського національного медичного університету, а також координатору Фатимі Фернандес та моїм наставникам у приймаючому університеті Хосе Мартінесу-Костасу, Лісі Кай Буш, Езекілю Альваресу Кастро за безцінний досвід, отриманий протягом п’яти місяців у цій програмі.