Меню Закрити

Лідерський актив ТНМУ пройшов тренінг, як у кризовий період знаходити нові можливості

Тренінг для лідерського активу ТНМУ «Криза як можливість. Стратегувати чи латати діри?» відбувся 25–26 липня 2022 року. Цей захід відбувся завдяки ініціативі та підтримці Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти». Виробляти нові навички, розробляти стратегію розвитку університету допомагали тренери Матвій Хренов (Український центр охорони здоров’я (UHC) і Михайло Винницький (Національний університет «Києво-Могилянська академія»).

Матвій Хренов відповідав за тематичні блоки «Криза: чи стратегування на часі? Визначення основних ризиків і можливостей для ЗВО. Знаходження можливостей через аналіз проблем» і «Ключові моменти в антикризовому стратегуванні. Еволюція цінностей. Чорні лебеді, антикрихкість та інші елементи управління в кризу». Михайло Винницький допомагав учасникам тренінгу формувати цінності, визначати пріоритети, а також розробляти модель роботи університету з позиції світогляд-практика-дослідження. Підсумковим заняттям було «Що ми будемо робити по-іншому: 5 кроків».

Координаторка з медичної освіти Олена Ігнащук розповіла, що «зараз ми маємо велику трагедію для всього українського народу, але те, як згуртувалися медичні університети та всі українці, викликає захоплення. Ми почули, яка потужна волонтерська діяльність в Тернопільському національному медичному університеті. Це вражає. Проте медична освіта перебуває в хиткому становищі упродовж кількох років до масштабного вторгнення Росії в Україну. Перед цим була пандемія – і всі вимушені були перейти на дистанційне навчання. Третій рік поспіль студенти вимушені навчатися онлайн. З початком війни змінилося все, бо деякі університети змушені були евакуюватися, відбувається відтік молодих людей, є проблеми з абітурієнтами, також є проблема з іноземними студентами. Зараз саме час замислитися над тим, що робимо: виробляємо нові стратегії, реагуємо на цю кризу, бачимо все глобальніше чи латаємо діри? Наші тренери підготували чудову програму, яка допоможе згуртувати колектив, щоб люди, залучені до прийняття рішення, могли бачити все комплексно і не лише з середини свого вишу, щоб задумалися про цінності, про місію, про візію, для чого і для кого існує заклад, що потрібно робити. Ми називаємо це поглядом з висоти гелікоптера. Дуже віримо в те, що цей тренінг стане натхненням для освітян для того, щоб все-таки думати, планувати і діяти стратегічно».

Матвій Хренов додав, що завдання тренерів підвести учасників до прийняття рішень, а вже остаточні кроки щодо змін будуть робити університети виключно на своєму рівні.

«Ми працювали разом з керівництвом Тернопільського національного медичного університету для того, щоб розробити певні принципи стратегії. Криза – це завжди момент можливостей, вона спонукає виробляти нові навички, знаходити нові ресурси і швидко розвиватися. Найголовніше під час наших тренінгів – це вироблення навичок критичного мислення, групової роботи, світоглядного мислення ширшого, ніж того вимагає наша повсякденна робота», – зазначив Михайло Винницький.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.