Меню Закрити

ТНМУ – учасник програми партнерства «Twin For Hope» з університетами Великобританії

Університети Великобританії підтримали українські університети у важкий час – у період повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну. Освіті належить виконувати важливу місію у відбудові України. З цією метою було започаткованого програми єднання (twinning).

Twinning (ініціатива «Єднання») – проєкт партнерства українських закладів освіти з освітніми установами Великобританії та інших країн світу з метою попередження відтоку мізків, створення умов для подолання кризових явищ та розбудови системи вищої освіти України з урахуванням найкращих світових практик.

Кампанію #TwinForHope започаткували університети Великої Британії для того, щоб партнерство дало позитивні зміни під час гуманітарної кризи, спричиненої російським вторгненням в Україну.

Учасником цієї ініціативи є Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського. Наш виш співпрацює з Університетом Манчестера, який запропонував академічну підтримку та тренінги, а також ділиться навчальними матеріалами. Також йде обговорення перспективи проходження клінічної практики у Манчестері для студентів старших курсів з метою забезпечення зростаючої потреби в нових кваліфікованих лікарях в Україні.

Це партнерство передбачає дострокову співпрацю, щоб забезпечити важливу підтримку в найближчому майбутньому, щоб студенти могли продовжувати навчання, а науковці – свої дослідження.

«Як тільки виникла можливість підтримати колег з медичного університету за допомогою партнерської програми UUK, ми дуже хотіли допомогти, – наголосила професор Маргарет Кінгстон, директор бакалаврату медичних досліджень Манчестерського університету. – Для колег з Тернополя наша підтримка означає дуже багато, адже їх головним занепокоєнням є втрата викладачів і студентів».

Довідка про Twinning програму

Від початку вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року було пошкоджено понад 95 закладів вищої та фахової спеціалізованої освіти І рівня. Не менше 9 установ цілком зруйновано. Академічна спільнота закладів вищої освіти здійснила масову евакуацію. Частина студентів та викладачів сьогодні захищають Україну в лавах Збройних сил України, добровольчих батальйонів, рятують життя воїнів. Решта продовжують своє навчання, викладання або дослідження.

Завдяки координації зусиль Cormack Consultancy Group між закладами вищої освіти України і Великої Британії сформовано понад 80 партнерств. Колеги з обох країн постійно комуні кують з метою розвитку співпраці.

Залучення великої кількості різних організацій дає можливість українським вишам отримати новітні технології, ресурси та фінансову підтримку для збереження та відбудови університетів.

Партнерство у рамках ініціативи Twinning продемонструвало здатність представників освіти об’єднуватися, підтримувати один одного та змінювати життя людей.

Вів’єн Стерн, виконавча керівниця Universities UK: «Я пишаюсь тим, як університети Великобританії скоординували свої дії, приєднуючись до міжнародної спільноти у допомозі Україні, що дасть можливість пережити цю війну та, сподіваюсь, стати тільки міцнішими після її завершення.»

Чарльз Кормак, керівник Cormack Consultancy Group: «Я ніколи не бачив, щоб університети так щиро реагували та руйнували бар’єри, які, зазвичай, стають на шляху співпраці, і просто почали робити необхідне».

Сторінка кампанії #TwinForHope на вебсайті Universities UK – www.universitiesuk.ac.uk/twinforhope  та у твітері – https://twitter.com/UUKIntl,  https://twitter.com/UniversitiesUK  

Сайт Cormack Consultancy Group – www.consultcormack.com/company-history  і www.consultcormack.com/what-you-could-do-to-help