У ТНМУ відбувся X науковий симпозіум з міжнародною участю «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення»

На базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 27-28 вересня  2022 року відбувся X науковий симпозіум з міжнародною участю «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення».

Захід організували у гібридному  форматі.

У доповідях були представлені такі науково-практичні напрямки:

1. Новітні досягнення у діагностиці та лікуванні імунологічних порушень в клініці внутрішньої медицини та фтизіатрії.
  2. Імунопатологія при ураженні органів дихання.
  3. Імунопатологія при ураженні органів травлення.

4.   Імунопатологія при COVID-19.

5. Презентація клінічних та експериментальних досліджень молодих вчених та студентів (виступ на секції англійською мовою).

З вітальним словом виступили:

Керівник наукового відділу університету, професор Оксана Шевчук,

та заступник директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної військової адміністрації Тетяна Скарлош.

Перше пленарне засідання відбулося у актовій залі університету. На засіданні були представлена 21 доповідь.

З доповіддю на тему «Діагностика фіброзу печінки і можливість корекції» виступив професор Тернопільського національного медичного університету Ігор  Господарський.

Цікавою була доповідь професора Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика Сергія Зайкова на тему «Діагностика алергічних захворювань лікарями різного фаху».

Професорами Тернопільського національного медичного університету були представлені доповіді на різну тематику, зокрема:

• Леонід Грищук «Досвід використання пробіотиків після комбінованої антибіотикотерапії у пацієнтів на COVID -19»,
  • Лілія Бабінець «Можливості комплексної терапії гострого бронхіту в загально­лікарській практиці»,
  • Оксана Боярчук «Цитопенія і гіперферитинемія – як вчасно розпізнати синдром активації макрофагів».

Також були представлені доповіді з інших областей.

Професор Буковинського державного медичного університету Лілія Тодоріко виступила з доповіддю «Особливості формування постковідного синдрому залежно від тяжкості перебігу COVID – 19».

Професор Волинського медичного інституту Юрій Валецький виступив з доповіддю – «Епідемічна ситуація з туберкульозу в Україні під час пандемії COVID-19».

На секційних засіданнях було представлено 39 доповідей, особливо варто відмітити спільні роботи українських науковців з науковцями  Польщі, Румунії та Нідерландів.

Молоді науковці представили свої роботи англійською мовою, зокрема Ольга Погорєлова, асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології  Харківського національного медичного університету, доповідь на тему «The effect of prescribing a complex of amino acids on the level of human-beta-defensin-1 as a component of the anti-tuberculosis immune response».

Анна Дильдіна – студентка четвертого курсу Волинського медичного інституту, доповідь на тему – «Еpidemiological Situation with regard to Tuberculosis in Volyn region».

Робочі моменти симпозіуму: