Меню Закрити

Науковці ТНМУ взяли участь у Міжнародній конференції «Contemporary Pharmacy: Issues Challenges and Expectations 2022»

Міжнародну конференцію «Contemporary Pharmacy: Issues Challenges and Expectations 2022» організували з нагоди сторіччя Литовського університету (1922-2022) та Alfonsas Kaikaris (1922-1997), творця та засновника Музею історії медицини та фармації Литви у місті Каунас. Конференція відбулася на базі фармацевтичного факультету Литовського університету наук про здоров’я та була присвячена фармацевтичним інноваціям у відповідь на виклики сьогодення на тлі історичного розвитку фармацевтичної науки і практики.

Парадний вхід до фармацевтичного факультету Литовського університету наук про здоров’я, м. Каунас.

Урочисту церемонію відкриття наукової конференції розпочали радник Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки Alina Sakalauskienė та проректор з науково-педагогічної роботи Prof. Kęstutis Petrikonis.

Декан фармацевтичного факультету Prof. Ramune Morkuniene і радник Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки Alina Sakalauskienė.

Налаштування на витончену наукову атмосферу допомогли створити обдаровані студентки-віолончелістки Литовського університету наук про здоров’я, виконавши відомі музичні твори композитора-класика Людвіга ван Бетховена.

Пленарну секцію розпочала доцент фармацевтичного факультету Литовського університету наук про здоров’я Assoc. Prof. Vilma Gudiene пізнавальною і цікавою доповіддю про засновника Музею історії медицини і фармації Литви Alfonsas Kaikaris (1922-1997). Унікальний музей, розташований у будівлі XVI століття у старій частині міста Каунас на Ратушній площі, містить безліч рідкісних експонатів з галузі медицини і фармації, починаючи з ХІХ ст. Цікавим є факт, що в свій час американські науковці висловлювали намір віддати мільйони доларів хоча би за один з таких виняткових експонатів.

У Музеї історії медицини і фармації Литви.

Про сучасний стан розвитку і наукові здобутки фармацевтичного факультету доповіла молодий і перспективний декан Prof. Ramune Morkuniene. Необхідно зазначити, що Литовський університет наук про здоров’я є найбільшим спеціалізованим медичним закладом вищої освіти у Литовській Республіці, в якому навчається близько 8 000 студентів (з них 25% – іноземних) і працює понад 20 000 працівників. Університет об’єднує дві академії: медичну (5 факультетів, 3 інститути, університетську лікарню і клініку) і ветеринарну (2 факультети, інститут, симуляційний центр, науково-дослідницький цент, 2 клініки для тварин). Фармацевтичний факультет у свою чергу налічує 96 працівників, 350 студентів, 17 PhD студентів. У своїй структурі факультет має 5 кафедр і акредитований інститут фармацевтичних технологій. Науковий напрямок – розробка інноваційних фармацевтичних технологій.

Завершила пленарну сесію радник Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки Alina Sakalauskienė з презентацією результатів роботи Міністерства охорони здоров’я, що спрямовані на підвищення рівня фармацевтичної допомоги для населення.

Учасники міжнародної конференції «Contemporary Pharmacy: Issues Challenges and Expectations 2022» мали змогу презентувати результати своїх досліджень на трьох наукових секціях: фітохімічний напрямок, технологія ліків і соціальна фармація та історія фармації.

Доц. Ольга Михайленко, проф. Вікторія Георгіянц (НФаУ), prof. Liudas Ivanauskas, проф. Світлана Марчишин (ТНМУ) у перерві між доповідями.

У роботі конференції взяли участь провідні науковці з польських університетів Ополе, Гданська, Вроцлава (Prof. Piotr P. Wieczorek, Prof. Malgorzata Sznitowska, Dr. Katarzyna Pokajewicz, Katarzyna Jarosz та інші). Були запрошені вчені з Великої Британії – Dr. Vilius Savickas (University of East Anglia, The Queen Elizabeth Hospital King’s Lynn NHS Foundation Trust), Тайвані – Prof. Chih-Chuang Liaw (Department of Marine Biotechnology and Resources, National Sun Yat-sen University), України – проф. Світлана Марчишин, доц. Олена Покотило (ТНМУ), проф. Наталя Гудзь (ЛНМУ), проф. Вікторія Георгіянц, доц. Ольга Михайленко, доц. Юлія Маслій (НФаУ), а також PhD студенти з Іспанії, Латвії, Туреччини, Естонії і Сербії.

Делегація науковців з України з prof. Liudas Ivanauskas.

На постерній сесії було представлено понад 30 стендових доповідей молодих науковців з Литви, Латвії, Єстонії, Казахстану та України (ТНМУ ім. І.Я.Горбачевського і НФаУ). Завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою, професор Світлана Марчишин презентувала результати досліджень науковців кафедри на тему: «Determination of carboxylic acids of Tagetes lucida Cav.»

PhD студенти цікавляться результатами досліджень науковців кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТНМУ.

Доцент кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Олена Покотило представила результати спільного наукового дослідження з здобувачем вищої освіти п’ятого року навчання Олександрою Алещенко на тему «Affordable medicines 2022 under martial law».

Доц. кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Олена Покотило під час постерної сесії.

Заступник декана фармацевтичного факультету, професор кафедри фармакогнозії Prof. Valdas Jakštas запросив делегацію з України відвідати кафедру фармакогнозії і ознайомив з роботою наукової лабораторії та навчальним процесом на фармацевтичному факультеті.

Prof. Valdas Jakštas з проф. Світланою Марчишин у навчальній аудиторії на кафедрі фармакогнозії LSMU.

Оснащення робочих місць студентів у навчальній аудиторії на кафедрі фармакогнозії LSMU.

Завідувач кафедри аналітичної і токсикологічної хімії prof. Liudas Ivanauskas з проф. Світланою Марчишин у науковій лабораторії LSMU.

Завідувач кафедри технології ліків і соціальної фармації Prof. dr.  Jurga Bernatonienė провела екскурсію по кафедрі, ознайомила з роботою симуляційного центру з надання фармацевтичної опіки і представила «родзинку» кафедри – навчальну аптеку для відпрацювання практичних навичок студентами фармацевтичного факультету.

Доц. Олена Покотило на кафедрі технології ліків і соціальної фармації LSMU

Симуляційний центр з надання фармацевтичної опіки на кафедрі технології ліків і соціальної фармації LSMU.

Навчальна аптека на кафедрі технології ліків і соціальної фармації LSMU.

На завершення організатори конференції запросили учасників на Gala Dinner у вишуканій класичній атмосфері Музею історії медицини і фармації Литви у центрі старого міста Каунас.

Доц. Олена Покотило, проф. Наталя Гудзь, делегація з Казахстану, проф. Світлана Марчишин, заступник декана Prof. Valdas Jakštas, декан Prof. Ramune Morkuniene.

За результатами участі у конференції відбувся обмін досвідом та поглиблення знань щодо специфіки викладання фундаментальних дисциплін на фармацевтичному факультеті; обмін науковою інформацією щодо фітохімічного вивчення нових лікарських рослин, лікарської рослинної сировини та нових лікарських засобів на їх основі, налагодження співпраці щодо проведення спільних наукових досліджень та видання публікацій у міжнародних наукових виданнях з високим імпакт-фактором, впровадження нових методик дослідження лікарської рослинної сировини.

Prof. Liudas Ivanauskas і представники делегацій науковців з України (НФаУ, ЛНМУ ім. Д. Галицького, ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського) біля Музею історії медицини і фармації Литви.

Делегація науковців ТНМУ висловлює щиру подяку адміністрації Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського та приймаючій стороні Литовського університету наук про здоров’я за підтримку, сприяння та можливість взяти участь у конференції “Contemporary Pharmacy: Issues Challenges and Expectations 2022”, представити результати власних наукових досліджень на міжнародній науковій платформі і отримати нові міжнародні контакти для подальшої плідної співпраці.

Проф. Світлана Марчишин і доц. Олена Покотило в центрі міста Каунас (Литовська Республіка)