Меню Закрити

Студенти ТНМУ організували тренінг з домедичної допомоги для школярів Тернополя

На прохання директора і викладачів загальноосвітньої школи №19 студенти п’ятого курсу ТНМУ Ілля Сороківський і Катерина Симко (учасники загальноуніверситетського руху «Misericordia») 28 листопада 2022 року поділилися своїми теоретичними знаннями і практичними навичками щодо надання домедичної допомоги з учнями 8-х класів.

«В умовах воєнного стану потрібно бути готовим до будь-якого розвитку подій, навіть якщо Ви цивільна особа. Прості речі рятують життя, а навички з домедичної допомоги важко переоцінити у наш час. Чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому. Оскільки нещасний випадок може статися як з близькою для вас людиною, так і незнайомою, варто пам’ятати, що кожне життя на вагу золота», – з таких слів організатори розпочали свій виступ.

Навчання відбулося згідно з міжнародним протоколом «d-r-c-a-b-c» з домедичної допомоги. З його допомогою ми навчили дітей оцінювати місце пригоди для власної безпеки, важкість поранень чи травм потерпілого, порядок надання допомоги в залежності від характеру ушкоджень, навчили правильно швидко та ефективно зупиняти кровотечі, оглядати верхні дихальні шляхи потерпілого, за необхідності як їх очистити, як оцінити дихання і що варто робити у разі несприятливих змін з боку дихальної системи потерпілого. Був проведений інструктаж щодо розмови з диспетчером служби 103, що необхідно робити з потерпілим при відсутності ознак життя, техніка проведення ШВЛ, непрямого масажу серця та вторинного огляду до приїзду ЕМД.

Адміністрація і вчителі школи висловили вдячність загально університетському руху «MISERICORDIA» за цей необхідний захід для кожної людини.

Інформацію подав Ілля Сороківський.