Меню Закрити

Участь доцентів ТНМУ в зустрічі менеджерів та науково-практичному семінарі «Методи дослідження глобального здоров’я» в рамках проєкту BACE

У період 19-25 листопада 2022 року в Тбілісі  (Грузія) в рамках проєкту BACE відбулася зустріч менеджерів проєкту BACE (на базі Грузинського університету (University of Georgia) 19-20 листопада 2022 р.) та науково-практичний семінар «Методи дослідження глобального здоров’я» (на базі Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі (Ivane Javakhishvili Tbilisi State University) 21-25 листопада 2022 р.). Зустріч менеджерів та семінар було організовано в рамках проєкту «Розбудова академічного потенціалу в галузі глобального здоров’я в регіоні Східної Європи та Центральної Азії»(Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe-Central Asia Region, BACE), який здійснюється у рамках програми  Erasmus+ КА2 CBHE і партнером якого є ТНМУ.

Зустріч менеджерів проєкту BACE була організована Школою наук в галузі здоров’я Грузинського університету в Тбілісі, Грузія, 19-20 листопада 2022 р. Зустріч менеджерів проєкту BACE мала на меті оцінити прогрес проєкту на першому етапі фінансування, який завершився 15 жовтня 2022 року, та обговорити заходи наступного етапу фінансування.

Зустріч менеджерів проєкту BACE на базі Грузинського університету (University of Georgia) 19-20 листопада 2022 р.

У науково-практичному семінарі взяли участь професор Шевчук О.О. та доцент Трущенкова Л.В. Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, які є одними з учасників вищезгаданого проєкту BACE від ТНМУ. Цей семінар був проміжним етапом масштабного співробітництва між дев’ятьма університетами з п’яти країн (України, Грузії, Казахстану, Норвегії та Німеччини) з метою розбудови академічного потенціалу в галузі глобального здоров’я і розробки навчальної програми «Методи дослідження у сфері глобального здоров’я» для магістрів, аспірантів, лікарів-інтернів.

Науково-практичний семінар «Методи дослідження глобального здоров’я» на базі Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі (Ivane Javakhishvili Tbilisi State University) 21-25 листопада 2022 р.

Під час проведення семінару, з метою нарощування потенціалу викладачів стосовно педагогічних і методологічних підходів, учасники слухали лекції та презентації колег з кафедри громадської медицини (Department of Community Medicine) Арктичного університету Норвегії (The Arctic University of Norway): проф. Тормода Бренна (Tormod Brenn), доцентки Карін Шарлотти Марії Райландер (Karin Charlotta Maria Rylander) та доцента Еріка Еіка Анди (Erik Eik Anda) на такі теми: «Описова епідеміологія (поширеність, захворюваність, смертність, летальність)», «Статистика R 1: Завантаження, вступ, основи», «Статистика 1: Тип змінної, описові показники», «Статистика 2: Нормальний розподіл», «Статистика 3: Довірчий інтервал», «Статистика 4: t-тест, перевірка гіпотези», «Описова епідеміологія: стандартизація показників захворюваності» та інші. Після кожної лекції проводились вправи для практичного застосування опрацьованого матеріалу.

Після кожної лекції проводилось групове обговорення особливостей навчальних програм та методів навчання. Учасники семінару обговорили шляхи покращення проведення лекцій та практичних занять по запропонованих темах даного курсу. Після завершення семінару «Методи дослідження для глобального здоров’я» було сформовано пакет рекомендацій для покращення навчальної програми та методів навчання. Були сформульовані та попередньо обговорені плани та завдання наступної зустрічі усіх учасників проєкту, що запланована на березень 2023 року. 

Доцентка Карін Шарлотта Марія Райландер (Karin Charlotta Maria Rylander) читає лекцію