Меню Закрити

У ТНМУ відбулося відкриття пам’ятної таблички з нагоди 65-річчя університету

університету

Минулого року Тернопільському національному медичному університету виповнилося 65 років з дня заснування. Проте повномасштабна війна Росії проти України не дала змоги відсвяткувати цю річницю належним чином.

З ініціативи завідувача кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки, професора Степана Вадзюка 1 лютого 2023 року відбулося відкриття пам’ятної дошки з нагоди 65-річчя ТНМУ та пошанування пам’яті першого ректора Петра Огія на фасаді біологічного корпусу нашого вишу, що на вулиці Юліуша Словацького, 2.

Ректор Тернопільського національного медичного університету, професор Михайло Корда зазначив, що відкриття меморіальної таблиці входило до переліку заходів з нагоди ювілею вишу. «У 1957 році у майже зруйнованому післявоєнному Тернополі не було ще жодного вищого навчального закладу. В квітні того року вийшла постанова тодішнього уряду, згідно з якою був створений Тернопільський державний медичний інститут. То був виш з дев’ятнадцятьма кафедрами і одним доктором наук – професором Мартинюком. Сьогодні ми маємо 120 докторів наук. Університет є одним з провідних закладів вищої медичної освіти в Україні. Петро Огій ініціював розбудову навчального закладу. За час його роботи у виші звели нові корпуси та відкрили нові відділення», – розповів Михайло Михайлович.

Своїми спогадами про навчання і життя університету поділився один з перших його випускників Василь Файфура, який є вченим-патофізіологом, доктором медичних наук, професором. Він наголосив на тому, що меморіальна дошка уособлює в собі дві важливі історичні віхи в діяльності ТНМУ.

У відкритті взяв участь ще один перший випускник медуніверситету – академік НАМН України, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ТНМУ Михайло Андрейчин. «Петро Омелянович відразу звернув на мене увагу й запропонував взятися за кандидатську дисертацію. Багато було різних моментів. Пам’ятаю, одного разу йшов коридором, я тоді був студентом четвертого курсу, назустріч іде ректор. Він мене так легенько обійняв і каже: «Йдеш з гуртка? Так! Працюй-працюй, хто працює, той буде мати результат і успіх!» Він підтримував студентську молодь, особливо їхні наукові дослідження», – розповів Михайло Андрейчин.

Теплими спогадами про студентські роки і свій трудовий шлях поділився ще один з перших випускників ТНМУ Анатолій Паламарчук. Професор кафедри хірургії №1 з урологією та малоінвазивною хірургією імені Л.Ковальчука Віктор Шидловський розповів детальніше про Петра Огія. До речі, Віктор Олександрович був аспірантом Петра Омеляновича.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини Миколи Василечка.