Меню Закрити

Студенти ТНМУ четвертого курсу склали ОСКІ

Студенти ТНМУ четвертого курсу склали ОСКІ

Об’єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ) для здобувачів вищої освіти  4 року навчання за спеціальністю 222 «Медицина» освітньо-професійна програма «Лікувальна справа» проводився у період з 5 квітня по 13 квітня 2023 року на базі Міжкафедрального навчально-тренінгового центру TESIMED. За допомогою ОСКІ оцінюються вміння комунікувати, виконувати певні медичні маніпуляції, базові практичні (мануальні) навички згідно Стандарту передбаченого за даною спеціальністю.

 Після реєстрації та інструктажу, студенти приступають до виконання практичних завдань послідовно на 12 різних станціях, які охоплюють ті практичні навички, які були передбачені для оволодіння навчальною програмою даного курсу.

Студенти 4 курсу під час ОСКІ проходять 3 терапевтичні та 3 педіатричні станції, на яких мають змогу продемонструвати свої вміння курації пацієнта (розпитування, фізикальне обстеження та інтерпретація лабораторно-інструментальних методів обстеження).

Також для них передбачені по дві станції хірургічного профілю. Звичайно, станції для студентів цих курсів відрізняться за нозологіями та складністю сценаріїв.

Крім цих станцій, студенти 4 курсу ще проходять 2 станції з розпитування та обстеження неврологічного пацієнта, та одну – психіатричного. Завжди це є значним викликом для студентів. Адже стандартизовані пацієнти, підготовані кафедрами неврології та психіатрії, наркології та медичної психології, завжди чудово відіграють свою роль.

На відміну від третьокурсників, крім перевірки рівня оволодіння студентами 4  курсу практичними навичками, викладачі звертають увагу на їх здатність застосувати навичку в умовах, наближених до реальних, проявляти своє клінічне мислення, тобто рівень формування професійної компетентності.

Цього року викладачі-екзаменатори відмітили хороший рівень підготовки студентів. Втім попри студентів, які легко справлялися із завданнями на станціях, були і такі, яким слід пропрацювати над своїми навичками. ОСКІ дає кожному можливість індивідуально в безпечних умовах продемонструвати свої вміння і виявити сильні і слабкі місця, тобто дає поштовх до саморозвитку.