На кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки відбулась зустріч «Хмельницький  край – гордість Поділля»

13 квітня 2023 року на кафедрі фізіології з основами біоетики та біобезпеки на виконання постанови (№ 673 від 30.06.2021 р.) Кабміну про національно-патріотичну роботу відбувся черговий захід – віртуальна мандрівка – зі студентами кураторських груп.

Вадим Дуда, студент ММ-286 (куратор доц. Шмата Р.М.) представив першу доповідь «Моє рідне місто – Хмельницький». Доповідач представив мальовничі місця свого рідного краю, такі як Меджибізький замок, печера Атлантида і водосховище Бакота.

Загалом територія замку знаходиться в гарному стані і є привабливою для туристів. Що стосується наступної цікавої локації, то печера «Атлантида» є єдиною на Поділлі трирівневою печерою із захоплюючою системою лабіринтів.

Варто відвідати і такі туристичні місця, як Бакота та палацово-парковий ансамбль «Самчики».

Як часто звучать нині слова «Герої не вмирають», проте усвідомлюємо, що і далі чисельніст небесного війська поповнюється. Під час віртуальної зустрічі віддали шану героям Хмельничиини:

Студентка ІІ курсу групи ММ-206 Оля Бойцова (куратор професор Вадзюк С.Н.) представила доповід про Волочиськ.

Серед видатних постатей, чиє життя було повязане із історією міста, виділяются діячки ОУН та УПА: Дарця Гусяк, Зарицька Катерина, а також науковець, лікар і письменник Андрієвський Ераст Степанович. Із сучасних відомих людей, життя яких було повязано із даним регіоном, названо такі імена: Донець Андрій (футболіст), Довганюк Вадим (11-кратний чемпіон світу з пауерліфтингу.

Згадували імені полеглих воїнів:

Доповідь на тему «Моя рідна Городоччина» підготувала Юлія Павонська – студентка ММ-206 (куратор професор С.Н. Вадзюк)

Ця громада маю низку привабливих історичних та туристичних об’єктів.

Тут є Подільські товтри – національний парк. Славиться також Городоччина своїм

лавандовим полем, яке доглядають багато в чому волонтери, а також примітним є 400-літній дуб.

Багатою є історична спадщина регіону. Є цікаві печери, закинутий палац у селі Жищинці, у с. Нове Поріччя і т.з. «рогата» школа, а також потужна місцева броварня, сировина якої є смачною завдяки чистій воді.

Серед видатних вихіднці Городоччини названо Сергія Виноградського – він  у 1887 р. опублікував серію наукових публікацій, що висвітлювали вперше і пояснювали явище хемосинтезу.

Також у місті створено «G-Museum» – цікавий обєкт, який обов’язково варто відвідати.

Герої, які віддали життя в боротьбі  за незалежність країни: Олександр Мельник, Олександр Кушнір, Віктор Шкромида, Олександр Дезік, Іван Назаров, Владислав Хаєцький¸ Олександр Башук, Євген Нестер, Валерій Рижий, Олександр Сердечний, Олександр Сельський, Павло Даць, Роаман, Вадим Ярошенко, Олександра Швець, Максим Коваль,Сергій Стадниченко, Богдан Дикунець, Геннадій Пастущин, Михайло Коцур, Вадим Сурмій, Олег Кісільовський, Артем Гончарук, Ярослав Скочеляс, Віталій Ясінський, Сергій Волос, Павло Залуцький.

Дар’я Слесарчук, судентка ІІ курсу ММ-206 (куратор професор ВАдзюк С.Н.) виступила із розповіддю«Шепетівка».

Порівняно невелике місто зіграло важливу роль під час військових подій ІІ Світової війни.

У повоєнному періоді місто активно відбудовувалось, також місцем розташування однієї з вузлових залізнодоріжних станцій. Наприкінці доповіді віддали шану полегим Героям.

Наталія Дусяк, студентка ММ-213 (куратор доцент Папінко І.Я.) підготувала яскраву доповідь  «Фотеця на кам’яному острові».

Фортифікаційне укріплення славиться великою кількістю башт, які названі на честь відомих людей, що певним чином долучимлись до їхнього буднівництва.

Також, відомою є «Нова фортеця», вражає  каньйон річки Смотрич.

Дуже красивим є Кафедральний собор Петра і Павла, привертають увагу Церква Священомученика Йосафата, Троїцька церква, Будинок ратуші.

До міста мають відношення багато видатних історичних постатей, таких як Симон Петлюра, Остап Вишня, Тарас Шевченко, Олександр Довженко, Михайло Драй-Хмара.

У сучасному україно-російському протистоянні понад 200 героїв-воїнів вихідців із Кам’янця Подільського віддали свої життя за незалежність України…

На завершення зустрічі завідувач кафедри, професор Вадзк С.Н. підсумував: «Україна єдина тоді, коли кожен регіон відчує підтримку іншого і розуміє його.

Сміється паска й діти, і народ до неба.

Христос воскрес – і лине із небес

Найкраща звістка: буде все, як треба!

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

Матеріал підготувала доцент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки Волотовська Наталія.