Участь делегації ТНМУ в конференціях RECOOP HST Association

Протягом 20-21 квітня 2023 року у Будапешті (Угорщина) відбулися щорічні конференції RECOOP HST Association − 5th RECOOP International Student Conference and 18th RECOOP Bridges in Life Sciences Conference, а також 8th RECOOP Sciences and Arts Exhibition, у яких взяли участь викладачі, молоді науковці та студенти ТНМУ. Наш університет є членом Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (The Association for Regional Cooperation in the fields of Health, Science and Technology – RECOOP HST Association), яку очолює д-р Sandor G. Vari (директор міжнародних наукових та інноваційних програм медичного центру Cedars-Sinai Medical Center, Los Angeles, CA, USA), з 2019 року та є співвиконавцем 11 грантів у межах RECOOP HST Association.

Dr. Sandor Vari започаткував конференції Bridges in Life для науковців RECOOP 20 років назад. І у 2023 році – відбулася уже 18 за рахунком конференція. За останні три роки Dr. Sandor Vari інтенсивно працював для впровадження та виконання 11 наукових RECOOP проєктів, результати яких були представлені на 18th Bridges Conference.

Делегати ТНМУ брали участь як в офлайн, так і в онлайн-форматі. До команди, яка відвідала конференції наживо, увійшли проф. Оксана Шевчук, проф. Алла Бойчук, доц. Катерина Козак, доц. Соломія Крамар, ас. Юлія Якимчук, ас. Наталія Огінська, а також аспіранти Тетяна Гомелюк, Вікторія Іванків, Мар’яна Данчишин, Юлія Правак, Юлія Бандрівська та студенти Анна Шкробот та Анна-Марія Коваль.

Ректор ТНМУ, проф. Михайло Корда доєднався до конференції в онлайн-форматі, головуючи у секції «Cardiovascular Diseases». В онлайн-форматі працювали також проф. Святослав Костів, проф. Мар’ян Гребеник, доц. Софія Маслій, ас. Борислав Сельський, студентка Софія Левчик та аспіранти Ілона  Палій, Олеся Редько, Ірина Підгайна і Анастасія Пак.

Програма конференцій була дуже цікавою та насиченою, адже протягом двох днів вдалося ознайомитися із результатами понад 90 наукових робіт. У конференції взяли участь науковці із Хорватії (Josip Juraj Strossmayer University of Osijek, University of Zagreb School of Medicine), Чехії (Institute of Macromolecular Chemistry Czech Academy of Sciences), Угорщини (Hungarian University of Agriculture and Life Sciences, Semmelweis University, University of Debrecen, University of Pecs, University of Szeged), Польщі (Wroclaw University of Science and Technology), Румунії (“Carol Davila” University of Medicine and Pharmacy), Словаччини (Comenius University, Slovak Medical University), Сполучених Штатів Америки (Cedars-Sinai Medical Center), а також наші колеги з закладів вищої освіти і науково-дослідних установ України (Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Інституту біології клітини Національної академії наук України, Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України) та представник видавничого дому «Академперіодика» Ірина Тихонкова.

Науковці нашого університету представили результати грантів, співвиконавцями яких вони є, в усних доповідях у таких секціях конференції 18th RECOOP Bridges in Life Sciences Conference:

• Cardiovascular Diseases (проф. Оксана Шевчук, доц. Софія Маслій, ас. Борислав Сельський);
  • Reproductive and Child / Young Adult Health (проф. Оксана Шевчук, доц. Катерина Козак, доц. Соломія Крамар, ас. Наталія Огінська, ас. Юлія Якимчук, Вікторія Іванків);
  • Translational Medical Research  (проф. Оксана Шевчук).

Наукові напрацювання студентів та молодих вчених висвітлено в секціях 5th RECOOP International Student Conference:

• Clinical Research: Oncology, Infections, Immunology, Quality of Life, etc. (CLR) & Drug Development and Effects (DDE) (Ігор Саєнко, Анна-Марія Коваль, Анна Шкробот)
  • Cardiovascular Diseases (CVD) & Metabolic Disorders (MTD) & Neurodegenerative Diseases (NDD) (Софія Левчик, Мар’яна Данчишин, Юлія Бандрівська);
  • Translational Medical Research (TMR) (Ілона Палій, Олеся Редько)
  • Reproductive Health (RPH) (Ірина Підгайна, Юлія Правак)

Усі доповіді викликали інтерес в учасників конференції і стали предметом дискусії та наукового обговорення, що свідчить про актуальність обраних тем.

Учасникам конференції також було презентовано напрацювання молодих вчених Тетяни Гомелюк та Анастасії Пак, які стажувалися в університетах-партнерах в межах програми Cedars – RECOOP Solidarity Fellowship.

21 квітня 2023 року відбулося засідання Асамблеї RECOOP HST Association «17th General Assembly Meeting», на якому ТНМУ представляли член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Михайло Корда.

Активна участь науковців ТНМУ в конференції RECOOP HST Association дозволила пропрацювати і обговорити результати власних досліджень із колегами з провідних університетів Центральної та Східної Європи, а також заручитись підтримкою щодо подальшої роботи шляхом налагодження наукової співпраці.

Інформацію підготувала доцент Катерина Козак.