Меню Закрити

Участь викладачів ТНМУ У IV Національному форумі  з оцінки медичних технологій

31 травня 2023 року відбувся 4-й Національний форум з оцінки медичних технологій (ОМТ) в Україні, організований Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Безпечні та доступні ліки для українців» (Safe, Affordable and Efficient Medicines — SAFEMed) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Цей форум організований під гаслом «Перехід на наступний рівень впровадження ОМТ». Захід відбувся у змішаному форматі. Офлайн-частина відбулася у конференц-залі готелю «Radisson Blue» (м. Київ), куди були запрошені представники МОЗ України, Національної служби здоров’я України (НСЗУ), ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ), фармацевтичної індустрії і пацієнтських організацій. На запрошення МОЗ та проекту  SAFEMed у форумі взяла участь завідувач кафедри фармакології з клінічною фармакологією Тернопільського національного медичного університету, професор Олександра Олещук.

Онлайн-частину провели за допомогою платформи Zoom, до якої долучилися і викладачі кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків ТНМУ – доц. Олена Покотило, асист. Анастасія Дуб.

Відкриття форуму (зліва направо): Антон Войтенко (модератор), Михайло Бабенко, Сергій Дубров, Бен Зіннер.

Зі вступним словом виступили: Михайло Радуцькомий – голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування; Сергій Дубров – перший заступник міністра охорони здоров’я; Михайло Бабенко – директор ДЕЦ; Бен Зіннер – директор офісу охорони здоров’я USAID.

Впродовж форуму було проведено три панельні дискусії і висвітлено основні напрямки розвитку оцінки медичних технологій в Україні, його практичного впливу на конкретні результати в системі охорони здоров’я, визначення пріоритетних напрямків для подальшого розвитку оцінки медичних технологій та аналіз впливу оцінки медичних технологій на процеси прийняття рішень та переговорів щодо ціноутворення (з фокусуванням на Договори керованого доступу (ДКД)).

Старший технічний радник проекту SAFEMed Рабія Суджу.

Під час другої панельної дискусії, яка була присвячена організації процесу проведення оцінки медичних технологій та питанню створення незалежної агенції з оцінки медичних технологій, професор Олександра Олещук підтвердила слова модератора Дмитра Алешко (ЮК «Правовий Альянс»), що вона, маючи  досвід з 2016 р. щодо проведення оцінки медичних технологій: від клініко-економічної оцінки (assessment), критичної оцінки висновків (appraisal) до процесу прийняття рішень (decision making). Бачить майбутні кроки у створенні єдиної незалежної агенції з оцінки медичних технологій з належно підібраним висококваліфікованим складом фахівців з  урахуванням досвіду National Institute for Health and Care Excellence (NICE, Великобританія). Панеліст акцентувала увагу, що під час процедури прийняття рішень мають бути залучені різні стейкхолдери, чітко прописана переговорна процедура (negotiation), яка має бути прозора, зрозуміла для всіх, пацієнто-орієнтована і спрямована на забезпечення населення інноваційними ЛЗ.

Учасники ІІ панельної дискусії

На завершення форуму проекту USAID/SAFEMed в Україні Ребекка Коулер (Rebecca Kohler) відзначила, що Україна досягла надзвичайних успіхів в реалізації оцінки медичних технологій, особливо вважаючи на умови війни, в якій ми всі сьогодні перебуваємо. Звичайно, є певні прогалини, що вимагають детального доопрацювання, але є і перспективні плани, що потребують обговорення подальших кроків. Відтак, гостя висловила надію, що 5-й Національний форум з оцінки медичних технологій буде майданчиком, на якому всі озвучені прогалини будуть успішно подолані.

Голова проекту USAID/SAFEMed в Україні Ребекка Коулер.

Загалом подія була наповнена змістовними доповідями учасників, піднімалися вкрай актуальні відриті питання щодо процедури і результатів впровадження ОМТ, що викликало жвавий інтерес у всіх зацікавлених сторін.

Інформацію надала професор Олександра Олещук.