Меню Закрити

Представники ТНМУ взяли участь у ІІІ Форумі проєкту «MoI Ukraine Project» від DAAD  та загальних зборах Професійної мережі менеджерів освіти і науки України

ІІІ тренінг проєктного семінару «Управління інтернаціоналізацією та німецько-українським академічним співробітництвом 2022-2023» відбувся 2 червня 2023 року у Київському національному університеті імені Т.Шевченка. Захід був спрямований на формування академічної міжнародної співпраці українських та німецьких освітньо-наукових установ. Тренінг відбувся у гібридному форматі за участю представників 24 українських та іноземних закладів вищої освіти. Завідувач відділом менеджменту проєктів ТНМУ, професор Оксана Шевчук (офлайн) та доцент Софія Гусак (учасниця другої когорти проєкту THEA Ukraine X, фінансованого DAAD у онлайн форматі представляли ТНМУ.

«MoI (Management of internationalisation) Ukraine Project» («Управління інтернаціоналізацією та німецько-українське академічне співробітництво») розроблений Міжнародним офісом при Leibniz Universität Hannover (LUH) в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Федеральним міністерством освіти і досліджень Німеччини (BMBF). Програма «Підтримка інтернаціоналізації українських університетів – пропозиції підвищення кваліфікації для університетських адміністраторів українських університетів з управління освітою та наукою» покликана забезпечити ефективну комунікацію менеджерів науково-дослідних установ і закладів вищої освіти для просування знань у сфері інтернаціоналізації.

У першому етапі програми (2020-2021 рр.) навчання пройшли 17 менеджерів з різних українських вишів, в тому числі професор кафедри фармакології з клінічною фармакологією ТНМУ Оксана Шевчук, удругому (2022-2023 рр.) – ще 16 представників закладів вищої освіти з усіх регіонів України отримали цінні знання та навички.

На заході виступила керівник міжнародного відділу Ганноверського університету імені Лейбніца Біргіт Барден-Лауфер, яка з 2008 року розробляє навчальні курси пов’язані з інтернаціоналізацією університетів у рамках програми DAAD DIES, а з 2012 року долучена до виконавчої ради DAAD та робочої групи DAAD «Іноземні студенти».

Запрошена спікерка д-р Оксана Зойменіхт, програмний директор стипендіальної програми MSCA4Ukraine, розповіла про стратегічні підходи академічного суспільства до подання заявок на фінансування.

Учасниця першого етапу тренінгу Оксана Шевчук виступила з доповіддю «Розбудова потенціалу для інтернаціоналізації досліджень в ТНМУ».

У рамках проведення заходу відбулися презентації проєктів учасників другої частини тренінгу. Обговорювалися найкращі практики та проблеми впровадження проєктів в українських університетах за тематичними групами: інтернаціоналізація; розвиток навичок; розбудова потенціалу; стратегія інтернаціоналізації, академічна мобільність.

Також обговорювалися перспективи підтримки горизонтальних взаємодій через розбудову професійної мережі менеджерів освіти й науки України (PNRM, Professional Network of Research and Higher Education Managers of Ukraine), створеної на продовження профінансованих DAAD проєкту MoI Ukraine Project та THEA-THEAX Ukraine проєктів у 2019-2023 роках.