Меню Закрити

Молоді вчені ТНМУ взяли участь у регіональній зустрічі рад молодих вчених

6 червня 2023 року за ініціативи Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України відбулася регіональна зустріч рад молодих вчених Тернопільської області на базі Тернопільської обласної військової адміністрації.

ТНМУ представляли голова ради молодих вчених, канд. фарм. наук, асистент кафедри управління та економіки фармаціїАнастасія Дуб та члени РМВ: Ірина Довга (аспірант кафедри хірургії факультету післядипломної освіти), Михайло Бабій(аспірант кафедри травматології та ортопедії з військово-польовою хірургією), Віталій Луцик (аспірант кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судовою медициною) та Віра Хавтур (аспірант кафедри медичної біології). На зустріч також були запрошені представники Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка та Західноукраїнського національного університету.

Зустріч розпочалася зі слів заступника начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Віктора Устенка, який наголосив на важливості підтримки молодих науковців: «Відрадно, що в області понад 1500 молодих учених, серед яких більше 35 докторів та 330 кандидатів наук. Навіть в умовах війни наша молодь активно працює, розвивається, веде інтелектуальну боротьбу, шукає ефективні методи розв’язання питань державотворення та розвиває стратегічні напрямки економіки України».

Цьогоріч зустріч відбувалась в новому форматі, значну увагу було приділено обговоренню можливостей і викликів у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених Тернопільської області зокрема.

Порядок денний регіональної зустрічі включав такі питання:

1. Виклики та можливості у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених у Тернопільській області.

2. Проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням / масштабуванням розробок.

3. Проєкти РМУ при МОН України, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених в умовах війни.

Координатор заходу Ірина Оплачко ознайомила з проєктами Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, зокрема «Школа молодого науковця», «Книга від вченого», «Монографія на грант», «Ніч молодіжної науки», «Молодий вчений року», «Онлайн-лекторій», «Офіс підтримки вченого», та ін. Детальніше можна дізнатись за покликом: http://ysc.in.ua/proiekty/

Голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки УкраїниОлеся Ващук наголосила на необхідності кооперації Рад молодих учених та підтримці їхньої діяльності з боку держави. Також зазначила про можливості, які надає Офіс підтримки вченого.

Директор департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома зазначила, що пропозиції молодих учених області щодо проєктів регіонального розвитку було включено у План заходів з реалізації у 2024-2027 роках Стратегії розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки. Вони гідно представляють нашу державу на міжнародних форумах, наукових конференціях та виставках.

Інформацію надала Анастасія Дуб.

Фото пресслужби Тернопільської обласної військової адміністрації.