Меню Закрити

ТНМУ посів перше місце серед медичних вишів у «Топ-200 Україна 2023»

Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» (http://www.euroosvita.net/) в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (http://ireg-observatory.org/en/) оприлюднив сімнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2023».

Тернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського вкотре посів перше місце серед медичних і фармацевтичних вишів України, а також зайняв двадцяту позицію серед 200 закладів вищої освіти України. Порівняно з результатами 2021 року ТНМУ піднявся на 4 сходинки вище серед усіх університетів і медичних зокрема. У 2020 році ТНМУ був третім серед медичних ЗВО та 25-м серед 200 українських вишів. У 2014 році – 14-м серед медичних і 113-м серед усіх вишів України.

Під час складання цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги напрацювання міжнародної Конференцієї IREG 2020 (Beijing Conference: «University rankings in the time of uncertainty», 20-21 жовтня 2020 року), IREG 2021 (Джидда, Саудівська Аравія: «Effects of Rankings on Community and Society», 15 і 16 листопада 2021 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

Базові принципи визначення рейтингів університетів «Топ-200 Україна 2023»:

a) Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки валідності отриманих результатів.

b) Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів. З цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами.

c) Пріоритетність євроінтеграційних процесів. Виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (QS World University Rankings, Times Higher Education World University Rankings, THE University Impact Rankings та інших) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників. Методології зазначених міжнародних рейтингових систем передбачають використання великих масивів даних (узагальнених за декілька років) на широкій базі багатьох важливих показників для визначення результатів роботи університетів і їх поточної позиції.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.