Меню Закрити

У ТНМУ відбулося обговорення актуальних питань підготовки висококваліфікованих спеціалістів медсестринства

До Тернопільського національного медичного університету 16 червня  2023 року завітали радниця з питань політики сестринства та акушерства Європейського регіонального бюро ВООЗ Margrieta Langins, представниця ВООЗ в Україні Поліна Гук та директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України Катерина Балабанова.

В рамках місії з розвитку медсестринства в Україні Європейського регіонального бюро ВООЗ спільно з Центром розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров’я України були обговорені нагальні проблеми медсестринства. Зокрема, питання підготовки висококваліфікованих спеціалістів медсестринства, лідерства в медсестринстві, можливостей для безперервного професійного розвитку, проведення досліджень в медсестринстві.

Гості ознайомилися з роботою центру симуляційного навчання, на базі якого майбутні медичні сестри відпрацьовують практичні навички та вдосконалюють гнучкі навички (soft skills), працюючи у міждисциплінарних командах.

Окрім цього, було проведено спільне засідання з викладачами кафедри вищої медсестринської освіти, догляду за хворими та клінічної імунології. В Україні медсестринська практика все більше формується як окремий вид медичних послуг, зростає потреба у медичних сестрах з розширеними повноваженнями. У ТНМУ проводиться навчання медичних сестер за трьома освітніми рівнями, які нещодавно успішно пройшли акредитацію.

На засіданні була обговорена низка важливих питань, зокрема, зміст на цілі ОПП «Сестринська справа» першого та другого освітніх рівнів з огляду викликів сьогодення. Фокус дискусії також був на розвитку потужного дослідницького потенціалу медсестринства та важливості ширшого залучення як здобувачів освіти всіх рівнів, так і практикуючих медичних сестер до наукових досліджень. Зверталася увага на такі напрямки, як реабілітація, ментальне здоров’я, здоров’я дитячого населення. Також особливу увагу було приділено популяризації серед медичних сестер магістрів здобуття третього (освітньо-наукового) ступеня з спеціальності “Медсестринство”.

Теплота, щирість у спілкуванні, бажання допомогти та поділитися досвідом залишили приємні враження у всіх учасників зустрічі.

Інформацію надала Юлія Данилевич.