Меню Закрити

В ТНМУ відкрито центр підтримки технологій та інновацій

В Тернопільському національному медичному університеті 16 червня 2023 року було відкрито центр підтримки технологій та інновацій (TISC). Цього дня відбулося підписання меморандуму щодо співпраці ректором ТНМУ – професором Михайлом Кордою і заступником директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій Ігорем Паренчуком. На зустрічі також були присутні керівник патентно-інформаційного відділу, доцент Андрій Павлишин, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій Департаменту розвитку інноваційного та креативного секторів IP офісу Анастасія Ярмолюк та уповноважена департаменту «Академія інтелектуальної власності» IP офісу Ольга Кронда.

Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) – це міжнародний проєкт підтримки винахідництва, інновацій та стартап проєктів. Його створено з метою інформаційної, правової підтримки винахідників, авторів, креаторів через мережу, що формується. 

Мета діяльності центру:

– здійснення активної просвітницької діяльності з питань права та економіки інтелектуальної власності;

– забезпечення доступу до знань та патентної інформації, надання консультацій в сфері права інтелектуальної власності тощо;

– координація діяльності мережі TISC;

– запрошення міжнародних спікерів з питань інтелектуальної власності та інноваційної діяльності;

– просвітницька діяльність спільно зі спікерами з TISC та Департаменту «Академія інтелектуальної власності» IP oфісу;

– локалізація методичного забезпечення діяльності мережі TISC та створення методичних матеріалів щодо процедури провадження діяльності TISC українською мовою.

TISC УКРНОІВІ є повноцінним центром підтримки технологій та інновацій та організаційним центром розвитку мережі TISC в Україні. Його підтримка регіональних проєктів мережі TISC полягатиме а наступному: консультації та практична інформаційна допомога з питань охорони та захисту прав інтелектуальної власності також пошук ефективних шляхів кооперації для розвитку регіональних проєктів та можливостей залучення інвестицій і фінансування, зокрема сприяння отримання грантової підтримки для розвитку діяльності мережі TISC.

Створення регіональних TISC створені для надання допомоги місцевим користувачам, не тільки на базі ЗВО та науково-дослідних установ, а також на базі конструкторських бюро, підприємств різних галузей економіки (наприклад, підприємств озброєння і військової техніки, IТ-компаній тощо), регіональних торгово-промислових палат, спеціалізованих громадських організацій, великих регіональних бібліотек, які здійснюють розробки й провадять наукову діяльність та мають великий винахідницький потенціал тощо.

TISC допомагає суб’єктам інноваційної діяльності виявляти та розвивати нові ідеї в спільноті інноваторів-однодумців. Віддаючи пріоритет генерації новаторських ідей в підходах до підтримки суб’єктів інноваційної діяльності, TISC надає їм інформаційну, правову підтримку на будь-якому етапі створення інноваційного проєкту. Мережа TISC забезпечує глибоку взаємодію та потужну інноваційну мережу для інноваційних рішень з метою створення та підтримки інноваційної екосистеми. Таким чином буде активовано найкращі українські таланти та створено нові та значні можливості для економічного та соціального розвитку, що дозволить Україні залишатися в авангарді інновацій у майбутньому.

Інформацію надав Павлишин А.В.

Світлини Миколи Василечка.