Меню Закрити

Аспірантка ТНМУ стажувалася в Університеті Сантьяго де Компостела

Аспірантка кафедри медичної біохімії Наталія Мехно з 1 грудня 2022 року по 31 травня 2023 року стажувалася в Університеті Сантьяго де Компостела (Іспанія) на базі сучасного наукового лабораторного центру CiMUS (науково-дослідний центр молекулярної медицини та хронічних захворювань) в рамках програми Erasmus+ КА107.

Наталія Мехно пройшла стажування у науковій групі Genomes and Disease під керівництвом доцента Хосе Мануеля Кастро Тубіо та доцента Ірії Марії Гомес Туріно. За цей час ознайомилася з методом секвенування та кількісної ПЛР.

Разом з Хорхе Родрігес Кастро та Ана Пекіньйо освоїла методику секвенування ДНК у реальному часі завдяки технології Oxford Nanopore з використанням MinION Flow Cell, який може генерувати до 50 Гб даних для секвенування ДНК, кДНК або нативної РНК у режимі реального часу.

Завдяки допомозі доктора філософії Беатріз Гарнель та аспіранта Мартіна Котрулєва н Наталія Мехно навчилася працювати з культурою клітин селезінки мишей-самок лінії NOD і провела дослідження експресії генів використовуючи методику кількісної ПЛР на приладі QuantStudio™ 5 Real-Time PCR System Applied Biosystems™ Thermo Fisher Scientific.

За час стажування відвідала лекцію доповідача д-ра Бернардо Родрігеса Мартіна, докторанта Європейської лабораторії молекулярної біології (EMBL) і Стенфордського університету на тему: “Long-read sequencing sheds light on the dark side of the human genome”, що відбулася 17 лютого 2023 року на базі університету Сантьяго де Компостела (Іспанія) в науково-дослідній лабораторії CIMUS.

Наталія Мехно була запрошена на відео-конференцію з президентом України Володимиром Зеленським у заході Europe Unity For Well-Being, ініційованому Київським національним університетом імені Т.Шевченка в межах Альянсу європейських університетів EUniWell, що відбулась 9 травня 2023 року. Альянс EUniWell об’єднує 11 університетів Європи, серед яких Університет Сантьяго-де-Компостела (Іспанія) та Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна). Захід транслювався для всіх 11 університетів EUniWell.

Отриманий досвід дозволить аспірантці Наталії Мехно використати освоєні методики у своїй науковій діяльності та у дослідженнях Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.

Стажування у сучасній лабораторії науково-дослідного центру молекулярної медицини та хронічних захворювань відкриває нові горизонти для науковців та дослідників, створює умови для співпраці між Тернопільським національним медичним університетом імені І.Горбачевського та Університетом Сантьяго де Компостела (Іспанія).

Щира подяка науковим керівникам Ользі Зіновіївні Яремчук, Хосе Мануелю Кастро Тубіо та Ірії Марії Гомес Туріно за допомогу та підтримку у виконанні поставлених завдань, а також адміністрації університету і заступнику ректора з міжнародних зв’язків Наталії Лісничук, куратору програми Erasmus+KA107 Тетяні Ковальчук за організацію академічної мобільності.