Меню Закрити

Підсумкова LXVI науково-практична конференція «Здобутки клінічної та експериментальної медицини» у ТНМУ

16-17 червня 2023 року в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулася підсумкова LXVI науково-практична конференція «Здобутки клінічної та експериментальної медицини».

Конференцію організували у змішаному форматі. Спершу доповіді заслуховували в онлайн-режимі.

А далі молоді науковці представляти свої здобутки в офлайн-режимі в адміністративному корпусі медуніверситету.

Науковці університету, за традицією, відзвітували про свої досягнення на секційних засіданнях за напрямами:

«Внутрішня медицина, інфекційні хвороби, психіатрія та неврологія»

«Хірургія, онкологія, ортопедія та травматологія»

«Здобутки сучасної стоматології»

 «Охорона материнства і дитини», де представили свої роботи акушери-гінекологи та педіатри

«Експериментальна медицина, морфологія у нормі та при патології, здобутки сучасної фармації» «Інновації у вищій медичній школі, оглядові та аналітичні роботи».

Пленарне засідання відкрив проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, який передав вітальне слово ректора нашого університету, заслуженого діяча науки і техніки, професора Михайла Корди. Він зазначив, що організація щорічних підсумкових науково-практичних конференцій наприкінці навчального року – традиція Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

На пленарному засіданні виступили доцент кафедри педіатрії №2 Ірина Сарапук з темою «Ефективність впровадження нейро-розвиткового догляду у практику виходжування передчасно народжених немовлят», д-р мед. наук  Петро Боднар – «Досвід хірургічного лікування поєднаного стенотично-оклюзивного ураження екстракраніальних артерій та артерій стегно-підколінно-гомілкового сегменту» та клінічним випадком складної мінно-вибухової травми.

Дмитро Ляшов, який представляв наших партнерів Акконський університет прикладних наук (Берлін, Німеччина), доповів про спільний проєкт «Сприяння охороні здоров’я в Україні в умовах воєнного часу. Навчання, медична освіта та професійні обмін через подкасти та на місці».Професор Олександр Яшан розповів про досвід надання допомоги нашим воїнам «Хірургічна реабілітація хворих після акубаротравми, поєднаної з перфоративним середнім отитом».

Під час заходу учасники узагальнили результати теоретичних, експериментальних та клінічних наукових здобутків наших працівників у 2022-2023 навчальному році та відмітили досягнення в організації наукової роботи підрозділів університету.

На завершення конференції проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ підвів підсумки роботи і побажав творчих, наукових успіхів та звершень.