Меню Закрити

Участь доцентів кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я у науково-практичному семінарі «Академія глобального здоров’я»

28 червня – 7 липня 2023 року на базі Казахського національного університету імені аль-Фарабі в Алмати та Медичного університету Астани (Республіка Казахстан) відбувся науково-практичний семінар «Академія глобального здоров’я». Захід організували в рамках проєкту «Розбудова академічного потенціалу в галузі глобального здоров’я в регіоні Східної Європи та Центральної Азії»(Building Academic Capacity in Global Health in the Eastern Europe-Central Asia Region, BACE) за програмою Erasmus+ КА2 CBHE. У цьому проекті ТНМУ є партнером.

Доценти кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського Юрій Петрашик і Наталія Слободян є одними з учасників вищезгаданого проєкту BACE і учасниками нещодавнього заходу.

Цей семінар був проміжним етапом масштабного співробітництва між дев’ятьма університетами з п’яти країн (України, Грузії, Казахстану, Норвегії та Німеччини) з метою розбудови академічного потенціалу в галузі глобального здоров’я і розробки навчальної програми «Методи дослідження у сфері глобального здоров’я» для магістрів, аспірантів, лікарів-інтернів.

Під час заходу з метою нарощування потенціалу викладачів у педагогічних і методологічних підходах учасники самостійно читали і слухали лекції і презентації колег, брали участь у дискусіях.

Доцент Юрій Петрашик проводить демонстраційне заняття на тему «Користь/ризики від фізичної активності/неактивності».

Були проведені заняття на такі теми: «Основи неінфекційних захворювань», «Фізична активність і неінфекційні захворювання», «Наявність/реалізація політики щодо НІЗ», «Моніторинг/нагляд за НІЗ у глобальному масштабі», «Механізми фінансування заходів боротьби з неінфекційними захворюваннями», тощо. Після кожної лекції відбулися дискусії щодо практичного викладання матеріалу.

Під час групових обговорень учасники семінару обговорили особливості і методи викладання студентам матеріалу у представлених навчальних закладах. Після завершення семінару були обговорені плани і завдання для подальшої співпраці учасників проєкту.