Меню Закрити

Центр симуляційного навчання ТНМУ першим в Україні акредитований радою симуляційного навчання в Європі

Центр симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 11 серпня 2023 року отримав сертифікат про акредитацію Європейською радою симуляційного навчання (SESAM). Вперше в Україні центр, в якому студенти освоюють практичні навички за допомогою симуляційних технологій, має визнання європейського рівня. Це означає, що центр симуляційного навчання ТНМУ відповідає міжнародним стандартам, а його акредитація підтверджує високу якість навчання у ньому. Європейська рада симуляційного навчання є незалежним органом і визнаним міжнародним лідером громадської думки в галузі симуляційних методів навчання в охороні здоров’я.

Підготовка і подання заявки на акредитацію у ТНМУ розпочалася ще в 2019 році, коли команда нашого симуляційного центру вперше заповнила аплікаційну форму і надіслала до SESAM. Aплікаційна форма складається з понад 10 розділів, в яких потрібно детально описати симуляційні технології, які використовують, матеріально-технічну базу та інше.

Акредитація подібних центрів передбачає візит експертів, які приїжджають, щоб особисто ознайомитися з можливостями  симуляційного центру. Наприкінці 2019 року розпочалася пандемія, а у 2022 році повномасштабна війна Росії проти України. Відповідно приїзд експертів в України був обмежений. У березні 2023 року Вітор Алмейда з Португалії відвідав центр симуляційного навчання ТНМУ як експерт і організував навчальний курс на його базі (детальніше тут: https://www.tdmu.edu.ua/2023/03/03/likari-z-portugaliyi-podilylysya-praktychnym-dosvidom-z-ukrayinskymy-medykamy/). Він мав можливість особисто перевірити технології, обладнання, навчальні програми і персонал на відповідність європейським стандартам.

Відтак, Вітор Алмейда і президент SESAM Франциско Майо Матос підтвердили високий рівень роботи і оснащення центру симуляційного навчання в ТНМУ.

Акредитація центру відкриває доступ до освітніх ресурсів, архівних документів, а його фахівці отримують знижку для редагування і публікації статей у профільних міжнародних виданнях, знижку для участі у міжнародних конгресах.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.