Меню Закрити

Навчати, щоб вберегти життя

Наприкінці серпня 2023 року центр симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університет вкотре став місцем для вишколу та вдосконалення навичок бойовими медиками та санітарними інструкторами однієї з військових частин ЗСУ. Навчання проводив доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Віктор Шацький.

Він зазначив, що «ділитись своїми знаннями з військовими, які боронять наш суверенітет та незалежність, є для мене особливою та почесною місією. Вірю, що кожен з нас на своєму місці наближає перемогу. Вчити тих, хто рятує життя на передовій, хто допомагає нашим військовим у найгарячіші моменти – у цьому моє відповідальне завдання як викладача кафедри медицини катастроф та громадянина».

Три дні інтенсивних навчань стосувалися теорії, відпрацювання маніпуляцій та симуляцій. Попереду у курсантів – непрості будні на передовій.

Ті, хто отримав знання і практичні навички під наставництвом доцента кафедри медицини катастроф та військової медицини Віктора Шацького, відзначають високий рівень курсу.

«Проходив три дні курси з тактичної медицини. Для людини, яка стикнулась з медициною вперше, все було зрозуміло. Нам все добре та дохідливо пояснювали. Дуже багато практики. Найбільше сподобалося відпрацювання навичок на манекенах, що сприяє виробленню м’язової пам’яті та дає можливість якісно засвоїти маніпуляцію. Як кажуть – краще один раз зробити, ніж 10 разів почути. До прикладу, коли тобі роблять внутрішньовенний доступ, незважаючи на те, що ти все це бачиш сам і відчуваєш, коли отримуєш можливість поставити катетер самостійно, навіть на манекені, ти не лише бачиш як це відбувається, краще запам’ятовуєш. Це насправді дуже круто!», – розповів санінструктор Михайло.

Інший санінструктор – Ростислав – зазначив, що у нього в житті було чимало травм, то ж доводилось неодноразово самому собі надавати допомогу. «Цікаво було побачити відпрацювання деяких навичок, що їх продемонстрував викладач. Про багато з них я навіть не здогадувався. Завдяки цьому триденному курсу збагатив свій досвід порятунку поранених. Проте шкода, що курс такий короткий. Хотілося би ще більше розширити свої знання та вміння у рятівництві. Тому чекаю на нові зустрічі», – додав військовий.

«Особливо сподобалося поєднання теорії з великою кількістю практики. Хочу подякувати викладачу за якісне, просте та доступне пояснення та викладання матеріалу навіть для людей без медичної освіти. За цей курс дізнався чимало такого, чого не розумів раніше, зміг відпрацювати отриманні знання на практиці, все в голові систматизувалось, наче розклалось по поличках», – поділився враженнями солдат Михайло.

«Я неодноразово був на різних курсах з тактичної медицини. Хочу сказати, що ці триденні курси дали мені і додаткові знання, і можливість повторити те, що я знав раніше. Цікаво було оцінити рівень наших умінь у запропонованих викладачем симуляціях. Висновок – вчитись та вдосконалюватись. В цьому курсі максимально структуровано та лаконічно викладений матеріал. Ми мали багато практики, була можливість працювати на манекенах стільки, скільки було індивідуально потрібно. Дуже класний зворотній зв’язок від викладача. Дякую, пане Вікторе», – підсумував санінструктор Максим.

Віктор Шацький висловлює вдячність усім слухачам дякую за навчання, за їхні питання та наполегливе бажання знати і вміти. І як завжди, наприкінці кожного свого курсу він побажав усім, щоб отримані знання не знадобились у практиці. Проте, якщо виникне необхідність – нехай здобуті навички допоможуть врятувати життя своє та побратимів.