Меню Закрити

Викладачі ТНМУ стажувалися за програмою MAPS «MDMA-Assisted Psychotherapy Education Program»

Викладачі кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського взяли участь уосвітній програмі MAPS (Multidisciplinary Association of Psychedelic Studies) «MDMA-Assisted Psychotherapy Education Program», яка відбулася в Сараєво (Боснія і Герцеговина).

Завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, професорОлена Венгер та асистент кафедри Ольга Люта були відібрані на конкурсній основі та мали унікальну можливість навчатися за освітньою програмою MAPS «MDMA-Assisted Psychotherapy Education Program». Конкурс на участь у цій програмі був дуже жорстким: 6 осіб на одне місце. Вимоги до кандидатів з України були такі: проживання на території України, вища медична чи психологічна освіта, досвід практичної роботи в психотерапії не менше 15 років, досвід роботи з військовими та рівень володіння англійською мовою не нижче В2. Захід відбувся 19-25 серпня 2023 року в Сараєво.

Мета програми — підготувати експертів і стати лідерами у підготовці спеціалістів, які працюють з ПТСР у військових.

У заході взяли участь понад 40 осіб, серед яких, крім українців, були практикуючі психіатри та психотерапевти з Америки, Канади, Італії, Нідерландів, Польщі, Чехії, Сирії, Сербії, Боснії, Палестини, Лівану та Ізраїлю .

Навчальна програма MAPS «MDMA-Assistant Therapy Training Program» спрямована на забезпечення якісного та всебічного навчання практикуючих спеціалістів в області подолання психологічної травми в рамках протоколу психотерапії за допомогою MDMA.

Під час навчання ми мали можливість пройти спеціальну підготовку з методу МДМА-асистованої терапії для лікування пацієнтів з ПТСР. Прослухали ряд доповідей присвячених таким методам психотерапії, як пролонгована експозиційна психотерапія (Prolonged Exposure, PE), когнітивно поведінкова психотерапія (КПТ), десенсибілізація та репроцесинг за допомогою рухів очей (EMDR), психодинамічна психотерапія, внутрішньосімейна системна терапія (ВСТ), голосовий діалог, музикотерапія, сенсомоторна терапія, холотропне дихання, юнгіанська психологія. Отримали власний досвід відпрацювання різних психотерапевтичних методів на практиці.

Особливу увагу організатори навчальної програми приділили такому методу психотерапії, як звукотерапія. Звукотерапія – це така форма лікування, при якій енергетичні, фізичні та психологічні блокування виявляються та усуваються за допомогою звукових вібрацій.

Під час навчання учасники програми пройшли тренінг з холотропного дихання. Цей метод дозволяє працювати з різними станами свідомості (в даному випадку, викликаними диханням, музикою, мисленням ) та різними психічними станами.

Участь у стажуванні за програмою «MAPS Assisted Psychotherapy Education Program» стала надзвичайно корисною для нашої команди. Ми отримали цінні, актуальні знання та навички у галузі психотерапії, особливо в контексті роботи з психологічною травмою.

Ми плануємо впроваджувати отриманий досвід в навчальний процес для студентів, інтернів та курсантів при вивченні тем, що стосуються психічних порушень, викликаних психо-травмуючими факторами. Це підвищить рівень  компетентності та дасть можливість пацієнтам отримувати більш кваліфіковану допомогу. Здобутий досвід буде використаний нами для подальшого покращення якості надання психотерапевтичної допомоги пацієнтам з ПТСР, особливо військовим та ВПО.

Ми дякуємо організації MAPS та керівництву Тернопільського національного медичного університету  за цю неймовірну можливість поглибити свої знання в роботі з психологічною травмою за допомогою MDMA-асистованої психотерапії. Ця програма стала для нас джерелом натхнення та нового стимулу для рівня професійного зросту.