Відбулося засідання конференції трудового колективу

Традиційно наприкінці серпня, напередодні початку нового навчального року відбулося спільне засідання конференції трудового колективу та вченої ради Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського. Відкриваючи засідання, голова профспілкового комітету університету, професор Петро Лихацький побажав присутнім, щоб новий навчальний рік приніс нові звершення, наукові досягнення та закарбувався у пам’яті миром і перемогою. На конференцію прибуло 168 делегатів. Щоб провести її належним чином, шляхом відкритого голосування обрали мандатну та лічильну комісії, які визначили легітимність засідання й провели підрахунок голосів для затвердження певних рішень.

«Вітаю весь колектив університету з початком навчального року. Нехай новий рік принесе всім нам задоволення від нашої роботи, мир і перемогу Україні», – звернувся до учасників конференції ректор Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського, професор Михайло Корда, виконавши перед основною частиною засідання приємну місію – вручення грамот і нагород до Дня медичного працівника тим, хто з певних причин не зміг наприкінці липня прибути, щоб їх отримати.

Отож грамоти від департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної військової адміністрації отримали Галина Андріївна Павлишин, Олександра Михайлівна Олещук, Марія Іванівна Марущак, Дмитро Вікторович Вакуленко, Юрій Вікторович Завіднюк, Віталій Михайлович Тераз. Грамотами від обласної ради нагороджені Андрій Степанович Сверстюк, Світлана Олексіївна Росоловська, Андрій Ярославович Господарський. Цінний подарунок від міського голови Тернополя отримала Ірина Мирославівна Сарапук.

Ректор Михайло Корда вручив також дипломи доктора філософії Ірині Михайлівні Іванчук, яка виконала дисертацію у нашому університеті за спеціальністю «Медицина»; Степанові Степановичу Божику – відповідно до освітньо-наукової програми «Стоматологія»; Михайлові Павловичу Бабію – відповідно до освітньо-наукової програми «Медицина».

Диплом доктора наук отримала Ірина Михайлівна Галабіцька, яка захистила дисертацію за спеціальністю «Внутрішні хвороби». Вчене звання професора присвоєно Юрію Любомировичу Бандрівському (кафедра дитячої стоматології) та Ірині Іванівні Камишній (кафедра медичної реабілітації). Вчене звання доцента присвоєно Яні В’ячеславівні Рогальській (кафедра дитячих хвороб з дитячою хірургією).

Після урочистої частини з доповіддю про «Підсумки діяльності університету за 2023-2024 н. р. і чергові завдання на новий навчальний рік» виступив ректор університету, професор Михайло Корда. Нагадаємо, що у попередньому числі «Медичної академії» вся робота університету за минулий рік детально викладена у звіті очільника вишу.

На початку доповіді учасники конференції згадали працівників університету, які відійшли у засвіти впродовж минулого навчального року, а також вшанували пам’ять випускників ТНМУ, які загинули на російсько-українській війні.

Зі співдоповідями виступили проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай й проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань, професор Олег Слабий. Інформацію про прийом студентів на 1-ий курс 2024-2025 н. р. надав відповідальний секретар приймальної комісії, доцент Ігор Драч. Як розповів Ігор Дмитрович, подання заяв для випускників коледжів і шкіл тривало з 19 до 31 липня, на магістерські програми – з 1 до 22 серпня. За цей період до нашого університету було подано 3900 заяв. Незважаючи на те, що це менше, ніж у попередній рік, утім, четверту позицію і за кількістю поданих, і за кількістю зарахованих заяв ТНМУ зберігає. Відповідно до наказу МОЗ затвердженого плану цьогоріч максимальний обсяг державного замовлення до нашого університету становив 455 місць (торік це було 401 місце). На навчання зараховано 697 студентів (торік – 845). Їхня кількість зменшилася передусім через те, що непроста ситуація склалася зі вступом на спеціальність «Фармація, промислова фармація», конкурсний бал для якої зріс до 150 балів, унаслідок цього на фармацевтичному факультеті цьогоріч лише 14 першокурсників. Відповідно до правил прийому 2 вересня оголошено додатковий набір на всі спеціальності. Для випускників шкіл подання заяв триватиме з 9 до 22 вересня, на магістерські програми – з 2 до 15 вересня. Ігор Драч подякував усім викладачам університету, які були залучені до профорієнтаційної роботи, зауваживши, що учні, наші потенційні вступники, завжди дуже позитивно відгукуються про зустрічі, які проводить колектив ТНМУ.

Питання щодо «Затвердження планів роботи вченої ради, ректорату, деканатів, наукового відділу, комісій, комплексу заходів щодо організації навчального процесу в 2024-2025 н. р.» розкрив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай.

У дистанційному режимі члени вченої ради нашого університету заслухали доповідь і провели активне обговорення з численними запитаннями роботи «Регенеративні та клінічні технології в лікуванні ушкоджень опорно-рухового апарату у військовослужбовців», яку представив колектив авторів Державної установи «Інститут травматології та ортопедії НАН України». Роботу одноголосно рекомендували на подання для здобуття Національної премії України імені Бориса Патона 2024 року.

На завершення конференції проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ і проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай також доповіли про поточні справи.

Опісля викладачі й усі працівники ТНМУ мали можливість взяти участь у Святій Літургії за мир в Україні та успішний навчальний рік, яку для колективу нашого університету в Архікатедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці провів архієпископ Тернопільсько-Зборівський, владика Василій Семенюк.

Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА

Світлини Миколи ШОТА