Концерт – у лікарняній аудиторії

У рамках туру «Люди-Титани» нещодавно до Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні завітав легендарний фольк-рок-гурт «Kozak System». Свій перший концерт вони дали 12 років тому в Тернополі. Цю дату вирішили відсвяткувати не на великій столичній сцені, а там, де розпочався їхній творчий шлях – у файному місті.

Ідея запросити до Тернополя гурт «Kozak System» належить Марії Майданюк, яка є учасницею громадської ініціативи «Лікарняна банда».

«Бачила, що «Kozak System» виступає по Україні з доброчинними концертами? Може, до нашого міста їх запросимо? Запропонувала мені якось Марія, – розповідає її однодумиця та членкиня цієї організації Ольга Караванська. – Мені ж дуже імпонує українська позиція фронтмена гурту Івана Леня, тому я одразу підтримала цю чудову ідею. На мій погляд, що Іван – це брила нашої сучасної української музики. Він дуже добре знає історію України. У своїх виступах пропагує наше, українське, висловлює власну громадянську позицію, не йде на жодні політичні компроміси. Вважаю його музичним флагманом української сучасної культури, людиною, яка створена для патріотичної місії».

Фронтмен гурту «Kozak System» Іван ЛЕНЬО (ліворуч) слухає виступ одного з пацієнтів лікарні

Згодом «Лікарняна банда» налагодила контакти з представниками благодійного фонду «МХП – Громаді», яка, власне, й організовує та опікується фінансовим забезпеченням доброчинних турів «Kozak System». Тож зателефонували до менеджерки гурту пані Юлії, сконтактувалися з лікарнями, щоб дали згоду та запрошення провести саме в їхньому закладі такий концерт. Але оскільки бажаючих доволі багато, а гурт «Kozak System» в Україні мегапопулярний, то дівчата час від часу нагадували про себе на сторінці гурту у соціальній мережі Фейсбук.

І ось цей день настав. У вщерть заповненій лікарняній аудиторії яблуку ніде було впасти – тут і пацієнти медичного закладу, і наші захисники, які проходять курс лікування, і медичні працівники та прихильники гурту «Kozak System». З медичним супроводом прибули пацієнти-військовослужбовці з Тернопільської обласної лікарні, яка теж радо вітала пропозицію організувати цей захід. Зі сцени полинули добре відомі хіти гурту – «Люди-титани», «Українське сонце», «Не моя» та інші. Слухачі заворожено ловили кожен звук талановитих виконавців, підспівували улюблені мелодії, купали артистів в оваціях. Її величність музика об’єднала українську патріотичну громаду. Слухачі не лише були спостерігачами дійства, але й його учасниками – декламували вірші, співали зі сцени власні пісні. Не можливо було стримати сліз, коли на сцену вийшла пацієнтка з внутрішньо переміщених осіб, взяла у музикантів гітару й під гучні оплески аудиторії заспівала: «А я з Херсона!» Жінку підтримала вся зала, учасники гурту, і це була мить непереборної єдності синів і доньок України.

Щось символічне було й у тому, що саме в Тернополі артисти дали свій перший концерт. І всі ці роки вони працюють для тих, хто цінує добірну музику, патріотичні пісні, а з часів великої війни потребує підтримки мистецтвом. З початку повномасштабного вторгнення музиканти виступили у понад 200 містах України, Європи та США. Гурт провів понад 30 концертів на передовій та 258 доброчинних виступів в Україні. Ще з 2014 року хлопці допомагають Збройним силам України – і виступами, і зборами, грають у шпиталях, у бомбосховищах, за кордоном, підтримують на прифронтових територіях нескорених патріотів України. Співаючи про Україну, про любов, про війну, виконавці дякували тим, для кого виступали, а Іван Леньо запросив усіх зустрітися після нашої перемоги в Палаці спорту в Києві.

Генеральний директор Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот щиро подякував гурту за чудовий концерт, їхню творчість, яка будить думку, змушує йти лише вперед, та висловив сподівання на подальші зустрічі.

Після виступу поспілкувалася з військовослужбовцями, вони у великому захопленні від виступу, кажуть, що це пісні, які сягають самого серця. Музиканти ж надзвичайно запальні та харизматичні, байдужих у залі не було. Всі учасники гурту, як зауважив під час концерту Іван Леньо, це не лише люди, які разом співають, вони з перших днів і донині, як одна сім’я, сповідують наші національні цінності, словом, гуртом тримають стрій.

«Мені особливо припадають до душі тексти пісень, які містять багато інформації для роздумів, змушують замислитися, вони наповнені глибоким змістом. Громадянська та соціальна лірика гурту дуже вміло поєднана з ліричними композиціями. Кожне слово продумане, карбоване, осмислене – й це головне», – поділилася враженнями поціновувачка творчості гурту та співорганізаторка концерту Ольга Караванська.

Лариса ЛУКАЩУК