У Тернополі відбувся доброчинний медичний форум MedTalk. Цьогоріч захід організували вже вдруге й, як сподіваються організатори – молода команда випускників і студентів ТНМУ, відтепер плануватимуть MedTalk на постійній основі.
До форуму долучилося понад 550 учасників з усієї України – Тернополя, Києва, Львова, Івано-Франківська та інших міст. Завітали не лише провідні українські лікарі, а й хірурги з Великої Британії та Шотландії, отоларингологиня зі США.
Як і пів року тому, проведення форуму MedTalk тепер стало не лише важливим кроком для розвитку медичної спільноти, а й посприяло допомозі військовим. Відкрила захід керівниця ГО «Фонд імені Сергія Коновала», дружина Героя України, волонтерка, засновниця виробництва FPV-дронів NORD-DRON, очільниця проєкту «Дім ветерана-Тернопіль» Ольга Коновал. Вона подякувала всім присутнім за те, що вони зробили вибір залишатися в Україні та допомагати нашим військовим. Від бойового підрозділу «Сталева сотня» 2-ої роти 2-ого стрілецького батальйону 67-ої механізованої бригади Добровольчого українського корпусу, яким Ольга Коновал як волонтерка опікується і після загибелі свого чоловіка, вона вручила подяки тим людям, які щодня працюють на нашу Перемогу, допомагають і підтримують українських бійців. Зокрема, за сприяння визвольній справі відзнаки отримали команда MedTalk та Тернопільський національний медичний університет ім. Івана Горбачевського. Як зауважила при цьому Ольга, наш заклад особливий для її серця, адже її чоловік Сергій Коновал був випускником ТНМУ й завжди пишався цим.
Відзначив молоду команду MedTalk і подякував їй за ініціативність, принциповість і серйозність у підході до справи заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, який переконаний, що провести вдруге захід такого масштабного рівня завжди складніше, ніж уперше. І те, що форум відбувся, свідчить, що в його організаторів є системність у підходах, бажання працювати та ділитися власними ідеями. «Найважливіше, що нині може бути в нас, – це лише наша Перемога, оскільки більше нічого не матиме сенсу, якщо Україна її не здобуде», – наголосив Володимир Болєщук. Він вважає, що кожен з нас у тилу максимально повинен підтримувати, донатити, допомагати фронту, хто чим може. Власне, тому й дуже важливий форум MedTalk, який організовують і для того, щоб звернути увагу на професію медика, і для того, щоб допомогти нашим військовим на фронті.
Із захопленням оцінив роботу своїх студентів декан медичного факультету ТНМУ, професор Петро Лихацький, наголосивши, що організація такого заходу є синергійним поєднанням навчання, теоретичної медицини та практики. Він також передав учасникам форуму вітання від ректора ТНМУ, професора Михайла Корди, який, зокрема, зауважив, що воєнні та повоєнні часи дуже складні, адже є багато політравм, ампутацій, тож потрібно буде, разом з іншим, забезпечувати якісне протезування для того, щоб наші захисники й захисниці мали повноцінне життя. ТНМУ готовий до цих викликів: з цього навчального року в нашому виші розпочала діяти освітньо-професійна програма «Протезування-ортезування». «Мені дуже відрадно бачити в цій залі стільки молодих облич, які прагнуть досягнути професійних вершин у майбутньому, – сказав Петро Лихацький. – ТНМУ обіцяє: ми зробимо все для того, аби ви отримали якісну освіту та мали можливість реалізувати себе спов- на».
Благословив учасників заходу священник УГКЦ, духівник ТНМУ отець Ігор Драпак. «Дуже тішуся, що ви, молоді люди, наші студенти, організовуєте такі заходи, що бачу у ваших очах вогонь, яким горите самі та яким хочете запалити інших», – мовив він. І порадив ніколи не забувати, що всі наші добрі прагнення походять від Бога, тож не втомлюватися дякувати Йому за це. Нагадавши слова митрополита Андрея Шептицького: «Тільки невтомною працею, тихою щирою молитвою зможемо збудувати справжню Україну», отець Ігор Драпак висловив сподівання, що MedTalk стане доброю працею з великим завдатком на майбутнє для розвитку нашої медицини та вселить у серця його учасників сильну мотивацію для того, щоб бути українцем у себе вдома, працювати та будувати свою найкращу у світі країну.
Привітала учасників форуму Любов Вовк, директорка благодійного фонду «Покрова», який є партнером заходу, наголосивши, що нам надзвичайно важливо зараз були об’єднаними. У рамках проведення MedTalk БФ «Покрова» організував доброчинний ярмарок, до якого долучилися вмілі руки багатьох господинь і тепло сердець мешканців цілих сіл і громад, людей, які вже десятий рік поспіль не втомлюються випікати та готувати смаколики для наших військових. Усі кошти, отримані з ярмарку, як зауважила Любов Вовк, спрямовані на те, щоб наші бійці на фронті могли виконувати свою справу якісно, забезпечуючи Україні майбутнє.
Під час благодійного ярмарку гості могли придбати не лише смаколики, а й прикраси, сувеніри та одяг. Загалом вдалося зібрати понад 250 тисяч гривень на дрони NORD-DRON для підрозділу «Сталева сотня» 67-ї ОМБР. Відбулася також колективна донація 10 літрів крові у співпраці з БФ «Покрова», що стало важливим внеском для підтримки українських військових і системи охорони здоров’я. Збір коштів та донація активно тривають і після заходу.
Перший день MedTalk запам’ятався учасникам мотиваційними порадами, обміном досвідом, величезною кількістю теоретичних знань. Особливу увагу приділили хірургії. Крім того, експерти ділилися не лише своїм лікарським досвідом, а й надали поради, що стосуються управління командою, медичним бізнесом, розвитку власного бренду та лідерства. Обговорили також можливості реалізації лікаря в Україні й за кордоном, особливості поєднання наукової та практичної діяльності лікаря, порушили питання, що стосуються діяльності жінок у медицині та інших сферах суспільного життя. Під час другого дня форуму всі охочі вдосконалювали свої практичні вміння на базі сучасних центрів і клінік Тернополя.
«Медична академія» поцікавилася: які враження від заходу в його гостей, відвідувачів, організаторів?
Ольга Коновал, керівниця ГО «Фонд імені Сергія Коновала»:
– Перший форум MedTalk, на який мене також запросили, відбувся буквально через два тижні після загибелі мого чоловіка Сергія. Це були дуже непрості часи для мене, моєї сім’ї та всієї нашої бригади. І ці люди, які утворюють команду MedTalk, упродовж усіх цих пів року були з нами пліч-о-пліч, підтримували.
Щаслива, що цей форум відбувається в нашому рідному Тернополі. Як ініціаторка акції «Вшануй воїна мовчанням», завжди закликаю людей зробити наше місто прикладом для інших. І власне, MedTalk – це приклад того, як потрібно гуртуватися. Тішуся, що в нас стільки людей, які прагнуть розвивати медицину в Україні, а не шукають лише себе у медицині, та знають, як допомагати по-справжньому. Як відомо, ситуація на фронті вкрай важка, і медична сфера є однією з ключових у цьому алгоритмі об’єднання нашої України. І ось завдяки MedTalk, цим молодим людям, які вже нині творять майбутнє нашої країни, ми можемо допомогти нашим хлопцям, спрямувавши отримані кошти від квитків та додаткового продажу на виробництво дронів. Саме завдяки цим людям твориться історія української медицини. Молоді, амбітні, старанні та наполегливі. Пишаюся, що маю змогу стояти поруч з ними й підтримувати. Впевнена, що в них і надалі все вдаватиметься якнайкраще, бо вони – скарб України!
Іван Крупніцький, один з організаторів MedTalk, студент 6 курсу медичного факультету:
– Важко об’єктивно оцінювати свою роботу, адже постійно здається, що ось тут можна було трошки краще, там щось змінити, і ще тисячі інших дрібничок. Проте відгуки моїх знайомих лікарів, які приїхали до нас з різних областей України та із захопленням розповідали, що це був «дуже потужний форум», «неймовірно крутий захід» і «рівень великих організацій», свідчать, що ми все зробили так, як потрібно. До цього в мене було багато інших проєктів, заходів і подій, але саме MedTalk назавжди залишиться в моєму серці як перший, у якому я взяв участь у ролі організатора. І я щиро радий, що це саме благодійний медичний форум MedTalk – форум для людей, які хочуть творити й вже творять нову українську медицину.
Анастасія Крутяк, студентка третього курсу ННІ медсестринства, спеціальність «парамедик»:
– MedTalk не лише відкрив для мене нові професійні можливості, розширив теоретичні знання, а й подарував нових друзів, дуже багато нових знайомств. Мала честь не просто побувати на заході як учасниця, а й попрацювати в команді закулісся. Зізнаюся, це було доволі нелегко, адже доводилося контролювати процес, насамперед виконувати чітко свої завдання. Дякую всім за таку можливість та особливо за підтримку. Це було надзвичайно круто.
Юлія Турик, студентка другого курсу медичного факультету:
– Форум MedTalk залишив у мене незабутні враження. Він подарував не лише потужну теоретичну базу, але й надзвичайних людей, які надихають і стимулюють мене працювати ще більше. Я відчула велику мотивацію продовжувати навчання та зростати професійно. Мала честь бути в команді контенту, і ми разом чудово впоралися з роботою, ведучи соціальні мережі. Дуже вдячна всім, хто підтримав нас у цьому процесі, – ваша підтримка була надзвичайно цінною.
Мар’яна ЮХНО-ЛУЧКА